Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/2024 Prace konserwatorskie dot. odnowienia tynków i wypraw malarskich z uwzględnieniem charakterystycznej dla tego zabytku kolorystyki w kościele w Krajnie – Etap 1
14 maja 2024
Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
23 maja 2024

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy i niezwykle ważny moment w życiu każdego młodego dziecka, które kocha Jezusa. 11 maja świętowaliśmy tę szczególną okazję razem z 36 dziećmi, które po raz pierwszy przyjęły Ciało Chrystusa. To chwila pełna radości, duchowego wzruszenia i głębokiej refleksji.

Te dzieci, przez długie tygodnie i miesiące, przygotowywały się do tego dnia, ucząc się modlitw, poznając tajemnice wiary i uczestnicząc w licznych katechezach. W sobotę, w obecności swoich rodzin, przyjaciół i całej wspólnoty parafialnej, doświadczyły sakramentu, który umacnia ich więź z Bogiem i otwiera nowy rozdział w ich duchowej podróży.

To także ważny moment dla rodziców i opiekunów, którzy wspierali swoje pociechy na drodze do tej chwili. Ich zaangażowanie i troska o religijne wychowanie dzieci przynoszą dziś piękne owoce. Dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii, nie tylko zyskują nową, głębszą relację z Chrystusem, ale także stają się pełnoprawnymi uczestnikami Eucharystii, co jest istotnym krokiem w ich duchowym rozwoju.

Dla całej parafii to czas wspólnej radości i świętowania. Wspólna modlitwa, śpiewy i obecność bliskich tworzą wyjątkową atmosferę, która na długo pozostanie w sercach wszystkich zgromadzonych. To przypomnienie, że jesteśmy jedną wspólnotą, która wspiera się nawzajem na drodze wiary.

Niech ten dzień będzie dla tych 36 dzieci początkiem pięknej, pełnej łask drogi z Chrystusem. Życzymy im, aby zawsze czerpały siłę z Eucharystii i wzrastały w mądrości, wierze oraz miłości do Boga i bliźnich.