Pielgrzymki parafialne

ROK 2018 

WŁOCHY 

9 DNIOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH

ASYŻ – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – MONTE ST. ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPELLO – PADWA – WENECJA

Termin: 08-16.07.2018 Cena: 2000 zł  + 80 euro

 I Dzień 08.07.2018 (niedziela)

Zbiórka uczestników, zajmowanie miejsc i wyjazd z Polski w kierunku Włoch we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

II Dzień 09.07.2018 (poniedziałek)

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego Asyżu. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Bazyliki Św. Franciszka, spacer po Piazza Comune, Bazylika Św. Klary, Kościół Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 III Dzień 10.07.2018 (wtorek)

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki i Placu Św. Piotra oraz modlitwa w kaplicy Św Sebastiana, w której pochowany jest Święty Jan Paweł II. Następnie zwiedzanie Wiecznego Miasta stolicy Włoch – Rzymu: Zamek i Most Św. Anioła, Panteon, Kolosseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Kapitol, Plac Wenecki. W dalszej kolejności poznamy Rzym barokowy: Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontannę di Trevi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV Dzień 11.07.2018 (środa)

Śniadanie. Przyjazd do chrześcijańskiej stolicy Watykanu. Udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem (spotkanie jest uzależnione od obecności Ojca Świętego w tych dniach w Watykanie). Przejazd do Rzymu, gdzie udamy się do pozostałych papieskich bazylik – Bazyliki Św. Jana na Lateranie wraz ze Świętymi Schodami, Bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore), a następnie obejrzymy Bazylikę Św. Pawła za Murami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień 12.07.2018 (czwartek)

Śniadanie. Przejazd na Monte Casino – chwila zadumy na polskim cmentarzu wojennym, na którym wśród swoich żołnierzy pochowany jest gen. Władysław Anders. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd do Monte St. Angelo. Nawiedzenie pięknego Sanktuarium Archanioła Michała, jak również miejsca objawień Archanioła (grota, ponad którą wybudowano kościół). Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień 13.07.2018 (piątek)

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovanni Rotondo – miejsca, gdzie żył i zmarł św. Ojciec Pio (grób, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Obiadokolacja. Nocleg.

VII Dzień 14.07.2018 (sobota)

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do Manopello, gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest relikwia: „Chusta Św. Weroniki”. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII Dzień 15.07.2018 (niedziela)

Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, historyczne centrum oraz Piazza delle Erbe. Przejazd do Wenecji, gdzie podczas 9 godzinnego pobytu będziemy mieli okazję udać się łódką turystyczną na Plac Św. Marka – Spacer po dzielnicy San Marco z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów
i Wieżą Dzwonniczą. Następnie zobaczymy najbardziej znany most – Most Westchnień. Wieczorem wyjazd w kierunku kraju (nocny przejazd)

IX Dzień 16.07.2018 (poniedziałek)

Planowany przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

ROK 2019

ZIEMIA ŚWIĘTA

W dniach 12-19 stycznia 51 osobowa grupa naszych Parafian udała się na pielgrzymkę do Ziemi świętej. Czas pielgrzymowania szlkakami naszego Zbawiciela był niesamowitym duchowym przeżyciem i czasem wyjątkowych rekolekcji. Odwiedziliśmy następujące miejsca:

Dzień 1:       PRZELOT DO IZRAELA        

Po wylądowaniu przejazd do Cezarei: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela (jeśli przylot jest w godzinach popołudniowych tego dnia jest jedynie przejazd do hotelu a Cezarea i Hajfa zwiedzane są w dniu 3)

Dzień 2:       G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM – NAZARET 

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 3:       G. TABOR – KANA – (HAJFA – CEZAREA) 

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. (Jeżeli przylot do Izraela był w godzinach popołudniowych lub wieczornych: przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu). Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4:       BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM 

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5:       JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON 

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6:       WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA 

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7:       JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA 

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Ś. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: JEROZOLIMA – TEL AVIV – WARSZAWA  

Wczesne śniadanie (kawa, herbata, ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny wylotu). Wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot do Warszawy. (Jeżeli wylot jest w godzinach wieczornych możliwe jest dodanie do programu Tel Avivu Jaffo oraz Emmaus).

Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie

Termin pielgrzymki 01 – 09.07.2019 roku
Pozostałe szczegóły u ks. Michała nr tel. 511898962

Dzień 1: Polska, Chorwacja
Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie (wcześnie rano). Pakowanie bagażu. Następnie wyjazd w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Zagrzebia, obiadokolacja.

Dzień 2: Zagrzeb, Zadar
Śniadanie. Krótka wizyta w Zagrzebiu, spacer po stolicy Chorwacji. Zobaczymy m.in. słynną Katedrę Św. Stefana. Zobaczymy także Dolny i Górny Grad. Następnie przejazd do Zadaru, nazywanego chorwackim Rzymem. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy kościół św. Donata, katedrę św. Anastazji oraz jedyne na świecie morskie organy. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Zadaru, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3: Split
Rano śniadanie, po czym wykwaterujemy się z hoteli i udamy do Splitu – miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV w. oraz katedrę. Po zakończonym zwiedzaniu wyjedziemy w kierunku Bośni
i Hercegowiny do Medjugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Możliwość uczestnictwa w nabożeństwach wieczornych zgodnie z programem Duszpasterstwa.

Dzień 4: Medjugorie
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Medjugorie, Mostar, wodospady Kravica
Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most ( UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Następnie udamy się do wodospadów Kravica. Są one położone niedaleko Medjugorie, wśród lasów. Piękny zespół wodospadów o szerokości 100 m, z czystą, krystaliczną wodę zachwyca swoim pięknem. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 6: Dubrownik
Rano, po śniadaniu powrócimy do Chorwacji i udamy się do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów oraz mury obronne i baszty, twierdze oraz wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację
i nocleg do hotelu.

Dzień 7: Wypoczynek (lub REJS dla chętnych)
Rano, po śniadaniu czas poświęcony na plażowanie i wypoczynek. Dla chętnych możliwość wyjazdu na wycieczkę (dodatkowo płatną) – rejs statkiem po Morzu Adriatyckim. Po południu powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 8: Veprice, Trogir
Rano, po śniadaniu wyruszymy do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Następnie przejdziemy do Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Wieczorem dojedziemy do hotelu w okolice Maria Bistrica, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 9: Powrót do Polski
Rano Msza Św. w narodowym Sanktuarium Chorwacji – Maria Bistrica. Następnie wyjazd w kierunku Polski. Kontynuacja podróży. Powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, każdego dnia będzie sprawowana Msza św.

 

ROK 2020

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Fatima i Sanktuaria Portugalii

(25.01-01.02.2020)

Dzień I (25.01.2020)

Spotkanie na lotnisku Warszawa Okręcie o godz. 12.00. Przelot na trasie Warszawa – Lizbona. Przejazd na nocleg do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (26.01.)

Msza Święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie terenu sanktuaryjnego (kapliczka objawień, Bazylika MB Różańcowej, Kościół Trójcy Świętej). Przejście stacjami drogi krzyżowej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Pokoju i Matki Bożej. Spacer do Aljustrel – rodzinnej miejscowości Łucji, Hiacynty i Franciszka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień III (27.01)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Tomaru – miasta Zakonu Chrystusa. Zwiedzanie miasta, a także Zamku Zakonu Chrystusa. Przejazd do Batalha. Zobaczymy, wpisany listę UNESCO kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień IV (28.01)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Coimbry – naukowej stolicy portugalii Zwiedzanie miasta pięknie położonego nad doliną rzeki Mondego, z którym związana jest postać św. Antoniego Paderwskiego oraz Markiza Pombala Przejazd na nocleg w okolicach Bragi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (29.01.)

Śniadanie. Przejazd do Bragi – portugalskiego Rzymu. Zwiedzanie miasta. Przejazd do Sanktuarium Bom Jesus do Monte słynącego z monumentalnych schodów ozdobionych rzeźbami oraz fontannami, symbolizujących drogę do nieba. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień VI (30.01.)

Śniadanie. Przejazd do Porto zwiedzanie miasta, słynącego z wina i niezwykle ciekawej architektury. Msza Święta w katedrze. Przejazd na degustację wina Porto z możliwością zakupu. Przejazd na nocleg do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień VII (31.01)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysuniętego skrawka Europy. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta: Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Kościół Hieronimitów z nagrobkiem Vasco da Gamy. Spacer uliczkami Starego Miasta do Katedry i Kościoła Świętego Antoniego, który stoi na miejscu jego domu rodzinnego. Most 25 kwietnia. Statua Chrystusa Króla. Przejazd na nocleg w okolicach lotniska. Obiadokolacja.

Dzień VIII (01.02)

Wczesne śniadanie lub lunchbox. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Lizbona Warszawa. Przylot na okręcie około 11.30. Zakończenie pielgrzymki.

 

WŁOCHY ZNANE I NIE ZNANE 2020

Pielgrzymka do Włoch (2020)

Dzień I

Wyjazd z Krajna o godz. 3.00. Przejazd przez Czechy do Salzburga. Spacer po mieście: zamek Mirabell, dom Mozarta, Katedra – Msza Święta, Twierdza biskupia Hochensalzburg. Przejazd na nocleg w okolicach Kaprun

Dzień II

Śniadanie. Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi.

Dzień III

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linowo – terenową do miasta położonego na kuficznym wzgórzu dominującym nad Doliną Tybru. Zwiedzanie miasta: Katedra z relikwiami cudu Eucharystycznego z 1263 r., spacer uliczkami miasta, na których kupić można słynne białe wino Orvieto Classico.. Przejazd na nocleg pod Rzymem, Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV

Śniadanie. Udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie Bazylik Rzymskich z przewodnikiem: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Świętego Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Przejazd na Via Appia Antica. Kościółek Quo Vadis oraz słynne Katakumby Kaliksta. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza Święta przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską. Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień VI

Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki, a następnie zwiedzanie ruin antycznego miasta. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg pod Neapolem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII

Wjazd na Wezuwiusz – jeden z dwóch czynnych wulkanów we Włoszech. Spacer do krateru. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich poległych w walkach o wzgórze. Msza Św. Klasztor na Monte Cassino – miejsce działalności oraz spoczynku Św. Benedykta z Nursji – twórcy reguły benedyktyńskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Orvieto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VIII

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Toskanii: Kościół Świętego Dominika – gdzie przechowywany jest relikwiarz z głową Św. Katarzyny – Msza Święta, Dom Świętej Katarzyny, Katedra z jednymi z najpiękniejszych mozaik we Włoszech, Piazza del Campo, na którym organizowane jest słynne Palio. Przejazd na nocleg w okolicach Sieny. Przejazd do San Gimignano. Spacer uliczkami miasta określanego jako „Średniowieczny Manhatan” w okolicach Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX

Śniadanie. Przejazd do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Msza Święta w  Kaplicy Łask, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej, zwanej tez Matka Bożą Narodów Słowiańskich. Wyjazd w drogę powrotną do Krajna. Po drodze obiadokolacja

ROK 2021

Pielgrzymka Śladami Kardynała Wyszyńskiego – Podlasie i Mazury   – (14-16 lipiec 2021)

Dzień I (14.07.2021)

Zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd do Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie  rekonstrukcji Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wnętrze domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Przejazd do Tykocina – jednej z najbardziej klimatycznych miejscowości Podlasia. Zwiedzanie miasteczka: Zamek (z zewnątrz), Kościół Świętej Trójcy, Rynek, Synagoga. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek, Katedra, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia (z zewnątrz) wraz z pięknymi ogrodami. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego Ks. Michała Sopoćko. Przejazd do Supraśla – miasteczka znanego z Trylogii „U Pana Boga…” Zagłębimy się tutaj w kulturę prawosławia. Zwiedzimy Klasztor Prawosławny Zwiastowania Bogurodzicy. Przejazd na nocleg w okolicach Białegostoku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 2. (15.07.2021)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Świętej Wodzie – nazywanej „Polską Górą Krzyży” – modlitwa u stóp Obrazu Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do Sokółki – miasteczka znanego z cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 2008 r. Pamiątką po nim jest wystawiony w bocznej kaplicy relikwiarz z korporałem. Msza Święta. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim Szlakiem Papieskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd na nocleg w okolicach Suwałk. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 3 (16.07.2021)

Śniadanie. Przejazd do Gierłoży. Zwiedzanie kompleksu kwatery Adolfa Hitlera „Wilczy Szaniec”. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Pokaz organów świętolipskich. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie od 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Msza Święta. Przejazd do Gietrzwałdu. Zobaczymy Sanktuarium upamiętniające jedyne na ziemiach polskich objawienia maryjne, w trakcie którego Maryja przemawiała w języku polskim. Przejazd na nocleg w okolicach Ostródy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

ROK 2022

PIELGRZYMKA DO FRANCJI 

Dzień I (15.01) przejazd przez Niemcy. Przyjazd do Marpingen – sanktuarium maryjnego położonego w Zagłębiu Saary. Matka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, iż na przestrzeni 123 lat Matka Boża objawiała objawiła się tutaj dwukrotnie: w 1876 oraz w 1999 roku. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Francji. Przyjazd na nocleg w okolicach Reims. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (16.01.)

Śniadanie. Przejazd do Paryża. Na początek zatrzymamy się na Rue du Bac – miejscu objawień Katarzyny Laboure z 1830 r. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na Plac Zgody. Spacer po centrum Paryża, w trakcie którego zobaczymy: Ogrody TuileriesLuwr, Katedrę Notre Dame. Przejazd do Bazyliki Sacre Coeur. Przejazd na Wieżę Eiffla, wejście po schodach  na platformę widokową na 2 poziomie – panorama na Paryż. Przejazd przez Pola Elizejskie pod Łuk Triumfalny.  Przejazd na nocleg na obrzeżach Paryża. Obiadokolacja.

Dzień III (17.01.)

Śniadanie. Przejazd do Chambord. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych zamków znajdujących się w Dolinie Loary. Przejazd do Poitiers. Zwiedzanie zabytkowego centrum, w którym znajduje się jedno z najstarszych sanktuariów maryjnych we Francji z cudowną figurą Matki Bożej „Wielkiej”. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Bordeaux.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (18.01.)

Śniadanie. Przejazd do Lourdes.  Zwiedzanie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Świętego Piusa X. Czas na prywatną modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień V (19.01)

Śniadanie. Msza Święta w Lourdes. Przejazd do Betharram – sanktuarium położonego nieopodal Lourdes – miejsca cudownych wydarzeń oraz objawienia Matki Bożej, do którego również pielgrzymowała Św. Bernadetta Soubirous. Zwiedzanie sanktuarium. Powrót do Lourdes. Czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VI (20.01.)

Śniadanie. Przejazd do Rocamadour – jednej z najbardziej znanych pereł Oksytanii, miasta które połozone jest na 400 metrowym, pionowym wapiennym klifie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Czarnej Madonny, której figurkę według legendy wykonać miał Zacheusz, mąż Świętej Weroniki, który został tutaj doprowadzony przez anioły. Msza Święta, a następne zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się aż 7 kościołów, spacer po klimatycznym miasteczku. Przejazd na nocleg w okolice Vichy.

Dzień VII (21.01.)

Śniadanie.  Przejazd do Nevers – sanktuarium dedykowanego Świętej Bernadecie Soubirous, która od wyjazdu z Lourdes posługiwała w tutejszym klasztorze. Zobaczymy tutaj Kaplice Świętej Bernadety, w której znajdują się doskonale zachowane szczątki doczesne wizjonerki z Lourdes, Kopię Groty Lourdzkiej a także muzeum dedykowane świętej. Msza Święta. Przejazd do Paray le Monial – sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Świętej Małgorzacie Marii Alacoque czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd na nocleg w okolicach Ars sur Formanse. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VIII (22.01.)

Śniadanie. Przejazd do Ars sur Formans. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację w Niemczech. Przyjazd na miejsce w godzinach rannych w dniu 23 stycznia 2022.

 

PLANOWANA PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI Ś. PAWŁA

 

Dzień I (27 lipiec)

Wylot z lotniska Kraków – Balice o godz. 10.34. Przelot do Grecji. Formalności lotniskowe. Przejazd do Aten. Zwiedzanie miasta: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami, Agore Grecka, Forum Romanum, Swiatynie Zeusa Olimpiskiego, Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem – tutaj św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu. i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Przejdziemy przez rozrywkowo-rzemieślniczą dzielnicę Plaka.  Msza Święta w Katedrze. Przejazd do hotelu w centrum Aten. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem weźmiemy udział w „Wieczorze Greckim” na ateńskiej Place – jest to pokaz greckich tańców połączony z degustacja lokalnych dań.

Dzień II (28 lipiec)

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Aten. Podczas objazdu miasta zobaczymy Plac Syntagma – z grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie ma miejsce teatralna zmiana warty, Stadion Panatenajski z IV w p.n.e, na którym miało miejsce otwarcie nowożytnych igrzysk olimpijskich. Msza Święta w Katedrze. Wyjazd do Salonik. Po drodze zatrzymamy się w Wąwozie Termopile, miejscu słynnej bitwy Greków z Persami. Przejazd na nocleg  w okolicach Salonik. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III (29 lipiec)

Śniadanie. Przejazd do Salonik. Zwiedzanie miasta związanego z działalnością Świętego Pawła, a także Świętych Cyryla i Metodego. Zobaczymy: Białą Wieżę, która dominuje w krajobrazie nadmorskiej promenady, pomnik Aleksandra Macedońskiego, pozostałości antycznego miasta, Łuka Galeriusza oraz Katedrę Św. Demetriusza. Przejazd do Kavalii (Neapolis) miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Filipii, od którego Św. Paweł rozpoczął  w 49 r. swą misję w Europie oraz Ochrzcił Św. Lidię. Zwiedzanie miasta ruin antycznego miasta. Msza Święta. Powrót na nocleg w okolicach Salonik. Obiadokolacja.

Dzień IV (30 lipiec)

Śniadanie. Przejazd do antycznej Berei (dzisiejsza Weria) – miasta, do którego po opuszczeniu Salonik przybywa Święty Paweł wraz z Sylasem aby kontynuować głoszenie Słowa Bożego. Msza Święta. Przejazd do słynnych Meteorów – zwiedzanie prawosławnych klasztorów usytuowanych na skałach. Wizyta w 2 monasterach. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. Możliwość zakupu ikon. Przejazd do hotelu w Kalambace. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień V (31 lipiec)

Śniadanie. Przejazd do Delf – miejsca gdzie w starożytności mieszkała słynna pytia, u której można było zasięgnąć porad odnośnie przyszłości. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycką świątynią, gimnazjon gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd do Starożytnego Koryntu, który był jednym z największych i najważniejszych państw-miast Grecji. Zobaczymy beme Św. Pawla, ktory podczas swojej drugiej podróży misyjnej nauczał tu przez półtora roku i założył gminę chrześcijańską – słynne listy do Koryntian. Przejazd nad Kanał Korycki – panorama. Przejazd do położonego na Peloponezie Tolo. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VI (1 sierpień)

Śniadanie. Przejazd do Epidauros. Zwiedzanie słynnego teatru z IV w p.n.e. oraz sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej – tutaj dokonano pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego cięcia. Przejazd do Nafplionu– weneckiego miasta, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, znanego również, jako miasto zakochanych. Spacer po starówce: cerkiew Św. Spirydona, przy zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Msza Święta. Powrót do Tolo około 13.00. Popołudniowy wypoczynek na plaży. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień VII (2 sierpień)

Śniadanie. Wyjazd na całodzienny rejs statkiem, w trakcie którego będziemy mogli spotkać delfiny. Odwiedzimy wyspy Hydrę – gdzie nie ma transportu samochodowego, a cały ruch odbywa się na osiołkach, oraz Spetses. Możliwość plażowania oraz kąpieli. Wieczorem powrót do Tolo. Obiadokolcja.

Dzień VIII (3 sierpień)

Wyprowiantowanie i transfer na lotnisko. Wylot o godz. 9.40. Przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

 

Ziemia Święta 2023

 CEZAREA – HAJFA – NAZARET – KANA

Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu oraz Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Śniadanie i wypoczynek. Po południu przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. 

G. TABOR -G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

 Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd nadJezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Przejazd do Betlejem.

JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON 

Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na zwiedzanie „Jerozolimy nocą”: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

 EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Następnie zwiedzanie Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem oraz Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.

WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia –). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnieQumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. 

JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

 Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  

    TEL AVIV – WARSZAWA

Pielgrzyymka do Gruzji – lipiec 2023

TBILISI – MCCHETA –TWIERDZA ANNANURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAZBEGI – MONASTYR BODBE – MIASTO MIŁOŚCI SIGNAGI – REGION WINNY KACHETI – SKALNE MIASTO UPLISCYCHE – BATUMI – AKADEMIA GELATI – JASKINIA PROMETEUSZA

Dzień I (3 lipca)

Zbiórka uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 19.00. Odprawa i formalności lotniskowe. Przelot do Gruzji na pokładzie PLL LOT

Dzień II (4 lipca)

Lądowanie w Tbilisi o godz. 3.10 czasu lokalnego. Formalności lotniskowe. Przejazd do hotelu na wypoczynek. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Gruzji. Na początek wjedziemy kolejką linową do dominującej ponad miastem Twierdzy Narikala, skąd będziemy mogli podziwiać piękną panoramę miasta. Następnie przejdziemy przez Abanotubani – dzielnicę łaźni siarkowych i wejdziemy w ciasne uliczki Starego Miasta, gdzie zobaczymy najważniejsze świątynie miasta: Katedrę Sioni  oraz najstarszą świątynię w mieście – Cerkiew Anczischati. Msza Święta w Katedrze Katolickiej. Przejazd na obiadokolację połączoną z Pokazem Tańców Gruzińskich i imprezą taneczną. Powrót do hotelu

Dzień III (5 lipca)

Śniadanie. Wyjazd na słynną Gruzińską Drogę Wojenną – niezwykle malowniczą trasę, która wprowadzi nas w Góry Wielkiego Kaukazu do miejscowości Kazbegi. Po drodze zatrzymamy się w Twierdzy Ananuri – malowniczo położonej ponad Jeziorem Żinwali oraz przy zabytkowym punkcie widokowym zlokalizowanym ponad ośrodkiem narciarskim Gudauri, z którego rozpościera się przepiękna panorama na szczyty Wielkiego Kaukazu. Po dotarciu do Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, aby wjechać do kościoła Świętej Trójcy Gergeti – przy dobrej widoczności można stamtąd dostrzec szczyt Kazbek (5054 m. n. p. m.) Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Powrót do hotelu.

Dzień IV (6 lipca)

Śniadanie. Msza Święta w Katedrze Katolickiej. Następnie wyjazd na wschód kraju w kierunku słynnego regionu winnego Kacheti. Na początek zwiedzimy Monastyr Bodbe, w którym pochowana jest św. Nino – apostołka Gruzji z IV wieku. Z ogrodów klasztornych spoglądniemy na panoramę Doliny Alazani – słynącej z uprawy winnej latorośli. Następnie przejedziemy do „miasta miłości” Signagi, w którym doskonale zachowała się zabudowa z XVII-XVIII w. Po czasie wolnym przejedziemy do wiejskiej winnicy, gdzie przyglądniemy się procesowi produkcji wina, a także weźmiemy udział w tradycyjnej uczcie gruzińskiej z degustacja wina, której towarzyszyć będzie Tamada –  czyli człowiek odpowiedzialny za wznoszenie toastów, które dla Gruzinów mają szczególne znaczenie. Powrót do hotelu.

Dzień V (7 lipiec)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie położonego w pobliżu Gori – Skalnego Miasta Upliscyche – najstarszego skalnego miasta położonego na terytorium Gruzji. Dojazd do nadmorskiego Batumi. Msza Swięta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VI (8 lipiec)

Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd na zwiedzanie Batumi – miasta kontrastów, gdzie nowoczesna architektura miesza się pozostałościami minionej epoki. Spacer prze Plac Europy w kierunku bulwaru nadmorskiego. Powrót do hotelu. Popołudniowy wypoczynek na plaży. Obiadokolacja

Dzień VII (9 lipiec)

Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Odwiedzimy tutaj wpisany na listę UNESCO Monastyr Gelati, który w średniowieczu pełnił funkcję naukowej stolicy Gruzji. Zobaczymy tu słynącą z niesamowitych fresków Cerkiew Matki Bożej oraz grób Dawida Budowniczego – najwybitniejszego króla Gruzji. Przejazd do Jaskinii Prometeusza – słynącej z niesamowitej szaty naciekowej oraz wspaniałej akustyki. Przejazd na nocleg w Kutaisi. Obiadokolacja.

 

Dzień VIII (10 lipiec)

Śniadanie. Przejazd do pierwszej stolicy Gruzji – Mcchety. Odwiedzimy tutaj wpisane na Listę UNESCO obiekty sakralne: Monastyr Dżwari, z którego rozpościera się piękna panorama na miasto oraz Katedrę Sweticchoweli, w której wg tradycji przechowywana jest szata Chrystusa z drogi krzyżowej. Przejazd do Tbilisi. Msza Święta w Katedrze. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX (11 lipiec)

Wczesna pobudka, po której otrzymamy zestawy śniadaniowe i ok. 1.00 wyjedziemy na lotnisko. Przelot do Warszawy. Lądowanie na Lotnisku Chopina ok. 6.05 czasu lokalnego. Formalności lotniskowe. Zakończenie pielgrzymki.