Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz dzieci chorych onkologicznie

Niech świąteczny czas znów odżyje w nas – poezja i kolędy.
9 stycznia 2022
Zakończyliśmy parafialną pielgrzymkę śladami sanktuariów Francji
23 stycznia 2022

Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz dzieci chorych onkologicznie

Chór Garnizonowy działający przy Parafii Wojskowo-Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach zawiązał się w maju 2017 roku i jest amatorskim chórem mieszanym.

W swoim repertuarze Chór Garnizonowy posiada pieśni sakralne, patriotyczne i utwory muzyki popularnej w opracowaniach 4-głosowych. Na co dzień chór wykonuje oprawę mszy świętych w Parafii Garnizonowej w Kielcach i zabezpiecza uroczystości garnizonowe i patriotyczno-religijne na terenie woj. świętokrzyskiego. Od ubiegłego roku chór współpracuje z Piotrem Rubikiem, z którym zaśpiewał już kilka koncertów, m.in. transmitowany 14 sierpnia ubiegłego roku w TVP 1 na żywo koncert z Jasnej Góry, podczas którego towarzyszył takim artystom jak Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Golec uOrkiestra, Pectus, Halina Frąckowiak, Kasia Cerekwicka, Halina Młynkowa, Ryszard Rynkowski, Roksana Węgiel i Sara Egwu James.

Na swoim koncie ma również wiele innych prestiżowych wydarzeń na terenie całej Polski, m.in. koncerty z Poznańskim zespołem Lumen, czy oprawę muzyczną uroczystości na Jasnej Górze, we Wrocławiu, Drohiczynie, Siemiatyczach. Chór zawsze chętnie włącza się w akcje charytatywne, by nieść pomoc potrzebującym.

Założycielem Chóru Garnizonowego jest Proboszcz Parafii Wojskowo – Cywilnej w Kielcach -ks. płk Grzegorz Kamiński, który jest nie tylko dobrym duchem tego zespołu, ale również wspaniałym menadżerem.

Dyrygentem jest p. Edyta Bobryk, sopran liryczny, wieloletni muzyk, pedagog, autorka podręczników szkolnych, na co dzień zastępca dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Akompaniatorem zaś jest p. Radosław Suliga – baryton, akordeonista. Na co dzień pracuje w Parafii Garnizonowej w Kielcach jako organista oraz jako instruktor w WDK w Kielcach.

Dziś w koncercie wystąpi również znakomity tenor – Andrzej Wiśniewski, Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu profesora Kazimierza Pustelaka. Solista Teatru Muzycznego w Lublinie oraz solista Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Warszawie. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Musicalowej i Operetkowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie, otrzymał nagrodę Gliwickiego Teatru Muzycznego, Łódzkiego Teatru Muzycznego oraz Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu. Został także wyróżniony w I Europejskim Konkursie Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu. Prezentował się publiczności w wielu rolach operowych i operetkowych.

WSZYSTKIM SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ ZA DOBROĆ, SERCE I POMOC!!!

Dochód z dzisiejszego tak pięknego wydarzenia przeznaczony będzie na oddział onkologii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Przy wyjściu z Kościoła będzie można wrzucić dar serca. Serdeczne Bóg zapłać

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/piekny-charytatywny-koncert-koled-odbyl-sie-w-kosciele-w-krajnie-bylo-bardzo-duzo-wiernych-zobacz-zdjecia-i-wideo/ar/c1-15988349?fbclid=IwAR242cEQpPq7bzEN9fIWcbDbWGJZjEQFjCH3cpaHH8Uz-au_ixiYKKJnSTU