Zakończyliśmy parafialną pielgrzymkę śladami sanktuariów Francji

Charytatywny Koncert Kolęd na rzecz dzieci chorych onkologicznie
10 stycznia 2022
Nasza Liturgiczna Służba Ołtarza wypoczywała w Zakopanem
28 stycznia 2022

Zakończyliśmy parafialną pielgrzymkę śladami sanktuariów Francji

W dniach 15-23 stycznia odbyła się pielgrzymka po świętych miejscach Francji. Jej program był następujący:

Dzień I (15.01) przejazd przez Niemcy. Przyjazd do Marpingen – sanktuarium maryjnego położonego w Zagłębiu Saary. Matka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, iż na przestrzeni 123 lat Matka Boża objawiała objawiła się tutaj dwukrotnie: w 1876 oraz w 1999 roku. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Francji. Przyjazd na nocleg w okolicach Reims. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (16.01.)

Śniadanie. Przejazd do Paryża. Na początek zatrzymamy się na Rue du Bac – miejscu objawień Katarzyny Laboure z 1830 r. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na Plac Zgody. Spacer po centrum Paryża, w trakcie którego zobaczymy: Ogrody TuileriesLuwr, Katedrę Notre Dame. Przejazd do Bazyliki Sacre Coeur. Przejazd na Wieżę Eiffla, wejście po schodach  na platformę widokową na 2 poziomie – panorama na Paryż. Przejazd przez Pola Elizejskie pod Łuk Triumfalny.  Przejazd na nocleg na obrzeżach Paryża. Obiadokolacja.

Dzień III (17.01.)

Śniadanie. Przejazd do Chambord. Zwiedzanie jednego z najbardziej znanych zamków znajdujących się w Dolinie Loary. Przejazd do Poitiers. Zwiedzanie zabytkowego centrum, w którym znajduje się jedno z najstarszych sanktuariów maryjnych we Francji z cudowną figurą Matki Bożej „Wielkiej”. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Bordeaux.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (18.01.)

Śniadanie. Przejazd do Lourdes.  Zwiedzanie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Świętego Piusa X. Czas na prywatną modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień V (19.01)

Śniadanie. Msza Święta w Lourdes. Przejazd do Betharram – sanktuarium położonego nieopodal Lourdes – miejsca cudownych wydarzeń oraz objawienia Matki Bożej, do którego również pielgrzymowała Św. Bernadetta Soubirous. Zwiedzanie sanktuarium. Powrót do Lourdes. Czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VI (20.01.)

Śniadanie. Przejazd do Rocamadour – jednej z najbardziej znanych pereł Oksytanii, miasta które połozone jest na 400 metrowym, pionowym wapiennym klifie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Czarnej Madonny, której figurkę według legendy wykonać miał Zacheusz, mąż Świętej Weroniki, który został tutaj doprowadzony przez anioły. Msza Święta, a następne zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się aż 7 kościołów, spacer po klimatycznym miasteczku. Przejazd na nocleg w okolice Vichy.

Dzień VII (21.01.)

Śniadanie.  Przejazd do Nevers – sanktuarium dedykowanego Świętej Bernadecie Soubirous, która od wyjazdu z Lourdes posługiwała w tutejszym klasztorze. Zobaczymy tutaj Kaplice Świętej Bernadety, w której znajdują się doskonale zachowane szczątki doczesne wizjonerki z Lourdes, Kopię Groty Lourdzkiej a także muzeum dedykowane świętej. Msza Święta. Przejazd do Paray le Monial – sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Świętej Małgorzacie Marii Alacoque czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd na nocleg w okolicach Ars sur Formanse. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VIII (22.01.)

Śniadanie. Przejazd do Ars sur Formans. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację w Niemczech. Przyjazd na miejsce w godzinach rannych w dniu 23 stycznia 2022.

Wszyscy powrócili cali i zdrowi do swoich domów. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie.

 

W