Wspaniały czas pielgrzymowania po sanktuariach Ziemi Włoskiej

Nasi parafianie pielgrzymowali śladami Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego
2 września 2021
Dzieciaki naszej parafii bawiły sie w Borkowie
2 września 2021

Wspaniały czas pielgrzymowania po sanktuariach Ziemi Włoskiej

TAKI BYŁ PROGRAM NASZEJ PIELGRZYMKI.

Wyjazd z Krajna o godz. 3.00. Przejazd do miasta Mozarta – Salzburga. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ogrodów Pałacu Mirabell –rezydencji biskupów Salzburga, następnie zobaczymy Dom Mozarta oraz Katedrę Św. Ruperta – patrona miasta i Kraju Salzburskiego. Msza Święta. Następnie wjedziemy kolejką na wzgórze na którym znajduje się Twierdza Biskupia. Panorama na miasto i Alpy. Przejazd na nocleg w okolicach Fusch an der Grossglockner. Zakwaterowanie w hotelu.  Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linowo – terenową do miasta położonego na kuficznym wzgórzu dominującym nad Doliną Tybru. Zwiedzanie miasta: Katedra z relikwiami cudu Eucharystycznego z 1263 r., spacer uliczkami miasta, na których kupić można słynne białe wino Orvieto Classico.. Przejazd na nocleg pod Rzymem.  Przejazd na Via Appia Antica. Kościółek Quo Vadis oraz słynne Katakumby Kaliksta. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Msza Święta. Udział w Aniele Pańskim z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie Bazylik Rzymskich z przewodnikiem: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Świętego Jana na Lateranie oraz Święte Schody.  Przejazd do Watykanu. Msza Święta przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską (z zewnątrz). Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki, a następnie zwiedzanie ruin antycznego miasta. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg pod Neapolem. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do Pietrelciny – rodzinne miejscowości Ojca Pio. Spacer uliczkami miasteczka do domu rodzinnego Świętego. Zobaczymy również kościół, w którym został ochrzczony. Przejazd do Monte Sant Angelo – miejsca objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w grocie. Przejazd San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio – Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Muzeum – gdzie zobaczymy celę Ojca Pio, Kościół Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Poranna Msza Święta w San Giovanni Rotondo. Śniadanie. Przejazd do San Marino – państwa enklawy na Półwyspie Apenińskim słynącego z tanich kosmetyków, wyrobów skurzanych oraz alkoholu. Miasto według tradycji założyć miał Święty Maryn. Spacer ulicami miasta na mury twierdzy, z której rozpościerają się wspaniałe widoki na Apeniny oraz Morze Adriatyckie. Możliwość zakupów. Przejazd na nocleg w okolicach Ferrary. Zakwaterowanie w hotelu. Przejazd do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Msza Święta w  Kaplicy Łask, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej, zwanej tez Matka Bożą Narodów Słowiańskich. Wyjazd w drogę powrotną do Krajna.