Nasi parafianie pielgrzymowali śladami Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego

Pielgrzymka do Zakopanego
23 sierpnia 2021
Wspaniały czas pielgrzymowania po sanktuariach Ziemi Włoskiej
2 września 2021

Nasi parafianie pielgrzymowali śladami Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego

Pielgrzymka Śladami Kardynała Wyszyńskiego – Podlasie i Mazury

O godz. 3.00 nad ranem wyjechaliśmy do Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie  rekonstrukcji Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wnętrze domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Przejazd do Tykocina – jednej z najbardziej klimatycznych miejscowości Podlasia. Zwiedzanie miasteczka: Zamek (z zewnątrz), Kościół Świętej Trójcy, Rynek, Synagoga. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek, Katedra, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia (z zewnątrz) wraz z pięknymi ogrodami. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego Ks. Michała Sopoćko. Przejazd do Supraśla – miasteczka znanego z Trylogii „U Pana Boga…” Zagłębimy się tutaj w kulturę prawosławia. Zwiedzimy Klasztor Prawosławny Zwiastowania Bogurodzicy. Przejazd na nocleg w okolicach Białegostoku.

Następnego dnia przejazd do Sanktuarium w Świętej Wodzie – nazywanej „Polską Górą Krzyży” – modlitwa u stóp Obrazu Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do Sokółki – miasteczka znanego z cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 2008 r. Pamiątką po nim jest wystawiony w bocznej kaplicy relikwiarz z korporałem. Msza Święta. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim Szlakiem Papieskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. 

Rano wyjechaliśmy  do Gierłoży. Zwiedzanie kompleksu kwatery Adolfa Hitlera „Wilczy Szaniec”. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Pokaz organów świętolipskich. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie od 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Msza Święta. Przejazd do Gietrzwałdu. Zobaczymy Sanktuarium upamiętniające jedyne na ziemiach polskich objawienia maryjne, w trakcie którego Maryja przemawiała w języku polskim. Przejazd na nocleg w okolicach Ostródy.