Szkolne spotkanie z misjonarzem w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym

Róże Różańcowe naszej parafii uczestniczyły w pielgrzymce do Jędrzejowa
8 października 2019
Rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do obchodów 100-lecia powołania naszej parafii
15 października 2019

Szkolne spotkanie z misjonarzem w nadzwyczajnym miesiącu misyjnym

Spotkanie z księdzem misjonarzem

  Ojciec święty Franciszek miesiąc październik ogłosił Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, w którym mamy nasze myśli, modlitwy kierować w stronę misji oraz braci z krajów misyjnych. W związku z tym Szkolne Koło Caritas do Szkole Podstawowej w Krajnie  w dniu 9 października 2019 r. zaprosiło  księdza misjonarza. Ojciec Stanisław Jankowicz przybył do szkoły z Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. Wcześniej przez trzydzieści siedem lat sprawował posługę w Kamerunie w Afryce. Obecnie odwiedza szkoły, parafie, gdzie dzieciom, młodzieży, dorosłym przybliża, jak wygląda życie w dalekich krajach. Uświadamia, że nadal wielu ludzi nie zna Chrystusa, nie ma dostępu do czystej wody, odpowiedniej ilości pokarmu, opieki zdrowotnej. Wielu misjonarzy z Polski posługuje  w różnych krajach świata niosąc mieszkającym tam ludziom Ewangelię, ale także pomoc materialną. Na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy zobowiązani do wspierania misji i misjonarzy. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krajnie robią to poprzez całoroczną, codzienną modlitwę na różańcu misyjnym oraz wsparcie materialne.