Sakrament bierzmowania

Niedziela Dobrego Pasterza w naszej parafii.
2 czerwca 2022
Poświęcenie sztandaru OSP w Krajnie
2 czerwca 2022

Sakrament bierzmowania

W dniu 13.05.2022 w naszej parafii odbył się sakrament bierzmowania, którego udzielił ks. biskup Marian Florczyk. Czterdziestoosobowa grupa młodzieży wyznała, że pragnie by Duch święty, którego otrzymają umacniał ich do mężnego wyznawania wiary, bronienia jej i życia według jej zasad.   

BIERZMOWANIE jest SAKRAMENTEM, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia KRZYŻMEM prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem.  Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła Katolickiego.