Program pielgrzymki – „Włochy znane i nieznane”.

Zgoda na wyjazd do Energylandii
1 czerwca 2021
Boże Ciało 2021 w naszej parafii
3 czerwca 2021

Program pielgrzymki – „Włochy znane i nieznane”.

Pielgrzymka do Włoch

Wrazie pytań prosimy o kontakt z ks. Michałem Glinem – tel. 511898962

(29.07.-06.08.2021) KOSZT TO: 2750 ZŁ ORAZ 100 EURO

Dzień I (Cz. 29.07.)

Wyjazd z Krajna o godz. 3.00. Przejazd do miasta Mozarta – Salzburga. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ogrodów Pałacu Mirabell –rezydencji biskupów Salzburga, następnie zobaczymy Dom Mozarta oraz Katedrę Św. Ruperta – patrona miasta i Kraju Salzburskiego. Msza Święta. Następnie wjedziemy kolejką na wzgórze na którym znajduje się Twierdza Biskupia. Panorama na miasto i Alpy. Przejazd na nocleg w okolicach Fusch an der Grossglockner. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (Pt 30.07.)

Śniadanie. Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi.

Dzień III (Sb 31.07.)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linowo – terenową do miasta położonego na kuficznym wzgórzu dominującym nad Doliną Tybru. Zwiedzanie miasta: Katedra z relikwiami cudu Eucharystycznego z 1263 r., spacer uliczkami miasta, na których kupić można słynne białe wino Orvieto Classico.. Przejazd na nocleg pod Rzymem, Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (Nd 01.08.)

Śniadanie. Przejazd na Via Appia Antica. Kościółek Quo Vadis oraz słynne Katakumby Kaliksta. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Msza Święta. Udział w Aniele Pańskim z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie Bazylik Rzymskich z przewodnikiem: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Świętego Jana na Lateranie oraz Święte Schody.. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień V (Pn 02.08.)

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza Święta przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską (z zewnątrz). Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

 

Dzień VI (Wt 03.08.)

Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki, a następnie zwiedzanie ruin antycznego miasta. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg pod Neapolem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII (Śr 04.08.)

Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny – rodzinne miejscowości Ojca Pio. Spacer uliczkami miasteczka do domu rodzinnego Świętego. Zobaczymy również kościół, w którym został ochrzczony. Przejazd do Monte Sant Angelo – miejsca objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w grocie. Przejazd San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio – Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Muzeum – gdzie zobaczymy celę Ojca Pio, Kościół Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja.

Dzień VIII (Cz 05.08.)

Poranna Msza Święta w San Giovanni Rotondo. Śniadanie. Przejazd do San Marino – państwa enklawy na Półwyspie Apenińskim słynącego z tanich kosmetyków, wyrobów skurzanych oraz alkoholu. Miasto według tradycji założyć miał Święty Maryn. Spacer ulicami miasta na mury twierdzy, z której rozpościerają się wspaniałe widoki na Apeniny oraz Morze Adriatyckie. Możliwość zakupów. Przejazd na nocleg w okolicach Ferrary. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX (Pt 06.08.)

Śniadanie. Przejazd do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Msza Święta w  Kaplicy Łask, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej, zwanej tez Matka Bożą Narodów Słowiańskich. Wyjazd w drogę powrotną do Krajna. Po drodze obiadokolacja.

Przyjazd do Krajna w godzinach wczesnoporannych w dniu 7.08.2021