Pielgrzymka do Włoch – 9 dni

Św. Cecylia – patronka muzyki kościelnej będzie uczczona w kościele w Krajnie
15 listopada 2017
Kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch
18 listopada 2017

Pielgrzymka do Włoch – 9 dni

9 DNIOWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH

ASYŻ – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – MONTE ST. ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – LANCIANO – MANOPELLO – PADWA – WENECJA

Termin: 08-16.07.2018 Cena: 2000 zł  + 80 euro

 I Dzień 08.07.2018 (niedziela)

Zbiórka uczestników, zajmowanie miejsc i wyjazd z Polski w kierunku Włoch we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

II Dzień 09.07.2018 (poniedziałek)

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego Asyżu. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO Bazyliki Św. Franciszka, spacer po Piazza Comune, Bazylika Św. Klary, Kościół Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 III Dzień 10.07.2018 (wtorek)

Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Bazyliki i Placu Św. Piotra oraz modlitwa w kaplicy Św Sebastiana, w której pochowany jest Święty Jan Paweł II. Następnie zwiedzanie Wiecznego Miasta stolicy Włoch – Rzymu: Zamek i Most Św. Anioła, Panteon, Kolosseum, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Kapitol, Plac Wenecki. W dalszej kolejności poznamy Rzym barokowy: Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontannę di Trevi. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV Dzień 11.07.2018 (środa)

Śniadanie. Przyjazd do chrześcijańskiej stolicy Watykanu. Udział w audiencji generalnej z Ojcem Świętym Franciszkiem (spotkanie jest uzależnione od obecności Ojca Świętego w tych dniach w Watykanie). Przejazd do Rzymu, gdzie udamy się do pozostałych papieskich bazylik – Bazyliki Św. Jana na Lateranie wraz ze Świętymi Schodami, Bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore), a następnie obejrzymy Bazylikę Św. Pawła za Murami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

V Dzień 12.07.2018 (czwartek)

Śniadanie. Przejazd na Monte Casino – chwila zadumy na polskim cmentarzu wojennym, na którym wśród swoich żołnierzy pochowany jest gen. Władysław Anders. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd do Monte St. Angelo. Nawiedzenie pięknego Sanktuarium Archanioła Michała, jak również miejsca objawień Archanioła (grota, ponad którą wybudowano kościół). Obiadokolacja. Nocleg.

VI Dzień 13.07.2018 (piątek)

Śniadanie. Zwiedzanie San Giovanni Rotondo – miejsca, gdzie żył i zmarł św. Ojciec Pio (grób, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Obiadokolacja. Nocleg.

VII Dzień 14.07.2018 (sobota)

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejsca cudu Eucharystycznego. Przejazd do Manopello, gdzie od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest relikwia: „Chusta Św. Weroniki”. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII Dzień 15.07.2018 (niedziela)

Śniadanie. Przyjazd do Padwy. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego, historyczne centrum oraz Piazza delle Erbe. Przejazd do Wenecji, gdzie podczas 9 godzinnego pobytu będziemy mieli okazję udać się łódką turystyczną na Plac Św. Marka – Spacer po dzielnicy San Marco z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów
i Wieżą Dzwonniczą. Następnie zobaczymy najbardziej znany most – Most Westchnień. Wieczorem wyjazd w kierunku kraju (nocny przejazd)

IX Dzień 16.07.2018 (poniedziałek)

Planowany przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

Cena obejmuje:

 transport komfortowym autokarem

 wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji

 7 noclegów – hotele klasy 2* lub 3*

 Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard

(KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)

(dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na www.tueuropa.pl )

 opiekę pilota

 Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 * UWAGA! Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację,

mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, innych wydatków niż wymienione w „ cena obejmuje”. Dodatkowa opłata

80 EURO (płatna w autokarze) obejmuje: przewodników lokalnych, bilety wstępu, opłaty lokalne, drogowe, parkingi, bilety

komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania

ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy orazprzestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Kontakt ks. Michał Glin

Parafia p.w. Chrystusa Króla w Krajnie

Tel. 511-89-89-62

http://ministranci.diecezja.kielce.pl/9-dniowa-pielgrzymka-wloch-2018-r/