Lotnicza pielgrzymka go Gruzji w dniach 3-11 lipca 2023 roku

Wprowadzenie relikwii św. Maurycego i Jego Towarzyszy
12 lutego 2023
Wyjazd ministrantów i scholi do kina
21 lutego 2023

Lotnicza pielgrzymka go Gruzji w dniach 3-11 lipca 2023 roku

Pielgrzymka do Gruzji

3-11 LIPIEC 2023

KOSZT 4690 zł + 100 euro – kontakt z ks. Michałem tel. 692632537

TBILISI – MCCHETA –TWIERDZA ANNANURI – GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA – KAZBEGI – MONASTYR BODBE – MIASTO MIŁOŚCI SIGNAGI – REGION WINNY KACHETI – SKALNE MIASTO UPLISCYCHE – BATUMI – AKADEMIA GELATI – JASKINIA PROMETEUSZA

Dzień I (3 lipca)

Zbiórka uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 19.00. Odprawa i formalności lotniskowe. Przelot do Gruzji na pokładzie PLL LOT

Dzień II (4 lipca)

Lądowanie w Tbilisi o godz. 3.10 czasu lokalnego. Formalności lotniskowe. Przejazd do hotelu na wypoczynek. Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Gruzji. Na początek wjedziemy kolejką linową do dominującej ponad miastem Twierdzy Narikala, skąd będziemy mogli podziwiać piękną panoramę miasta. Następnie przejdziemy przez Abanotubanidzielnicę łaźni siarkowych i wejdziemy w ciasne uliczki Starego Miasta, gdzie zobaczymy najważniejsze świątynie miasta: Katedrę Sioni  oraz najstarszą świątynię w mieście – Cerkiew Anczischati. Msza Święta w Katedrze Katolickiej. Przejazd na obiadokolację połączoną z Pokazem Tańców Gruzińskich i imprezą taneczną. Powrót do hotelu

Dzień III (5 lipca)

Śniadanie. Wyjazd na słynną Gruzińską Drogę Wojenną – niezwykle malowniczą trasę, która wprowadzi nas w Góry Wielkiego Kaukazu do miejscowości Kazbegi. Po drodze zatrzymamy się w Twierdzy Ananuri – malowniczo położonej ponad Jeziorem Żinwali oraz przy zabytkowym punkcie widokowym zlokalizowanym ponad ośrodkiem narciarskim Gudauri, z którego rozpościera się przepiękna panorama na szczyty Wielkiego Kaukazu. Po dotarciu do Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, aby wjechać do kościoła Świętej Trójcy Gergeti – przy dobrej widoczności można stamtąd dostrzec szczyt Kazbek (5054 m. n. p. m.) Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Powrót do hotelu.

Dzień IV (6 lipca)

Śniadanie. Msza Święta w Katedrze Katolickiej. Następnie wyjazd na wschód kraju w kierunku słynnego regionu winnego Kacheti. Na początek zwiedzimy Monastyr Bodbe, w którym pochowana jest św. Nino – apostołka Gruzji z IV wieku. Z ogrodów klasztornych spoglądniemy na panoramę Doliny Alazani – słynącej z uprawy winnej latorośli. Następnie przejedziemy do „miasta miłości” Signagi, w którym doskonale zachowała się zabudowa z XVII-XVIII w. Po czasie wolnym przejedziemy do wiejskiej winnicy, gdzie przyglądniemy się procesowi produkcji wina, a także weźmiemy udział w tradycyjnej uczcie gruzińskiej z degustacja wina, której towarzyszyć będzie Tamada –  czyli człowiek odpowiedzialny za wznoszenie toastów, które dla Gruzinów mają szczególne znaczenie. Powrót do hotelu.

Dzień V (7 lipiec)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Gruzji Zachodniej. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie położonego w pobliżu Gori – Skalnego Miasta Upliscyche – najstarszego skalnego miasta położonego na terytorium Gruzji. Dojazd do nadmorskiego Batumi. Msza Swięta. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VI (8 lipiec)

Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd na zwiedzanie Batumi – miasta kontrastów, gdzie nowoczesna architektura miesza się pozostałościami minionej epoki. Spacer prze Plac Europy w kierunku bulwaru nadmorskiego. Powrót do hotelu. Popołudniowy wypoczynek na plaży. Obiadokolacja

Dzień VII (9 lipiec)

Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Odwiedzimy tutaj wpisany na listę UNESCO Monastyr Gelati, który w średniowieczu pełnił funkcję naukowej stolicy Gruzji. Zobaczymy tu słynącą z niesamowitych fresków Cerkiew Matki Bożej oraz grób Dawida Budowniczego – najwybitniejszego króla Gruzji. Przejazd do Jaskinii Prometeusza – słynącej z niesamowitej szaty naciekowej oraz wspaniałej akustyki. Przejazd na nocleg w Kutaisi. Obiadokolacja.

 

Dzień VIII (10 lipiec)

Śniadanie. Przejazd do pierwszej stolicy Gruzji – Mcchety. Odwiedzimy tutaj wpisane na Listę UNESCO obiekty sakralne: Monastyr Dżwari, z którego rozpościera się piękna panorama na miasto oraz Katedrę Sweticchoweli, w której wg tradycji przechowywana jest szata Chrystusa z drogi krzyżowej. Przejazd do Tbilisi. Msza Święta w Katedrze. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX (11 lipiec)

Wczesna pobudka, po której otrzymamy zestawy śniadaniowe i ok. 1.00 wyjedziemy na lotnisko. Przelot do Warszawy. Lądowanie na Lotnisku Chopina ok. 6.05 czasu lokalnego. Formalności lotniskowe. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 4690 zł

W cenie uwzględniono:

 • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach klasy ***
 • 8 śniadań,
 • 7 obiadokolacji (w tym jedna z pokazem tańców gruzińskich i jedna uczta z Tamadą
 • Przelot Warszawa – Tbilisi – Warszawa
 • Transport klimatyzowanym autokarem na terenie Gruzji
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • System tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW na 30 000 Eur
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • Kwoty 100 euro zbieranej przez pilota w autokarze z przeznaczeniem na:
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
   • Skalne Miasto Upliscyche
   • Kolejka linowa w Tbilisi
   • Jaskinia Prometeusza
   • Samochody Terenowe w Kazbegi
   • Degustacja wina w Kacheti
  • Koszty realizacji programu
  • Opłaty drogowe + lotniskowe