Pielgrzymka do Ziemi świętej w terminie 28.01-04.02.2023 roku

Wyjazd na Turniej rycerski do Szydłowa
22 czerwca 2022

Pielgrzymka do Ziemi świętej w terminie 28.01-04.02.2023 roku

Jerusalem panoramic roof view to christians, jewish and muslims sacred places

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

28.01.-04.02.2023

Dzień 1:           PRZELOT DO IZRAELA

Zbiórka na lotnisku Krakowie o godz. 3.30. Przelot samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT do Tel Avivu. Po wylądowaniu późnym popołudniem lub wieczoremi spotkaniu z przewodnikiem przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2:           G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM – NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

Dzień 3:           KANA – G. TABOR – HAJFA – CEZAREA

Śniadanie.Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień 4:           BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie.Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Przejazd na zwiedzanie „Jerozolimy nocą”, w trakcie którego przejedziemy przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, zobaczymy Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5:           JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6:           WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Następnie wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnieQumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7:           JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Uczestnictwo w wieczorze beduińskim, w trakcie którego zobaczymy pokaz tańców oraz spróbujemy przysmaków kuchni beduińskiej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8:           JEROZOLIMA – TEL AVIV – WARSZAWA

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka) lub śniadanie (w zależności od godziny odlotu). W przypadku późnych odlotów ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiegoa następnie przejazd do Tel Avivu Jaffo– zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz. 21.10

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Cena od osoby: 2100 zł + 600 USD (cena skalkulowana dla 45 osób płatnych)

Cena obejmuje:

 • Przelot Polskimi Liniami LOT na trasie Kraków – Tel Aviv – Kraków
 • Transport klimatyzowanym autokarem na terenie Ziemi Świętej
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • Wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)
 • Taksówki na Górę Tabor
 • Wieczór beduiński
 • Jerozolima Nocą
 • Ryba Świętego Piotra
 • Wjazd na Górę Kuszenia
 • Prom po Jeziorze Galilejskim
 • System tourguide dla każdego uczestnika
 • Codzienne msze święte
 • Ubezpieczenie KL i NNW na kwote 40 000 Euro
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • Napoje do posiłków inne niż woda
 • Prywatne wydatki