Pielgrzymka do Ziemi świętej w terminie 28.01-04.02.2023 roku

Parafialna pielgrzymka na uroczystości odpustowe z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego
9 sierpnia 2022
Msza święta z udziałem dzieci
9 września 2022

Pielgrzymka do Ziemi świętej w terminie 28.01-04.02.2023 roku

Jerusalem panoramic roof view to christians, jewish and muslims sacred places

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

28.01-04.02.2023

Dzień 1, 28.01 (sb):    WYLOT DO IZRAELA    

Wylot do Izraela z Warszawy o godz. 22:50. 

Dzień 2, 29.01 (ndz):                PRZYLOT –CEZAREA – HAJFA – NAZARET – KANA

Po wylądowaniu ok. godz. 03:35 i spotkaniu z przewodnikiem przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu oraz Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Śniadanie i wypoczynek. Po południu przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3, 30.01 (pn):   G. TABOR -G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd nadJezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4, 31.01 (wt):   JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON 

Śniadanie.Następnie wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na zwiedzanie „Jerozolimy nocą”: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 5, 01. 02 (śr) EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Następnie zwiedzanie Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem oraz Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6, 02.02 (czw):               WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie.Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia –). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7, 03.02 (pt):    JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8, 04.02 (sb):     TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie. Przejazd do Tel Avivu Jaffo – zwiedzanie najstarszej części miasta.Obiadokolacja. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju ok. 20:05.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

Cena od osoby: 2325 zł + 625 USD 

Cena obejmuje:

 • Przelot Polskimi Liniami LOT na trasie Warszawa – Tel Aviv – Warszawa
 • Transport klimatyzowanym autokarem na terenie Ziemi Świętej
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją ( w tym obiadokolacja w Tel Avivie ostatniego dnia) pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • Wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu)
 • Taksówki na Górę Tabor
 • Wieczór beduiński
 • Jerozolima Nocą
 • Ryba Świętego Piotra
 • Wjazd na Górę Kuszenia
 • Prom po Jeziorze Galilejskim
 • System tourguide dla każdego uczestnika
 • Codzienne msze święte
 • Ubezpieczenie KL i NNW na kwote 40 000 Euro
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

Cena nie obejmuje:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • Napoje do posiłków inne niż woda
 • Prywatne wydatki