Pielgrzymka do Włoch na 100 urodzin św. Jana Pawła II oraz 100 lecie parafii Chrystusa Króla w Krajnie- szlakiem Włochy znane i nie znane.

LIST PRYMASA POLSKI PRZYGOTOWUJĄCY DO BEATYFIKACJI CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO
12 lutego 2020
Kilka słów o pielgrzymce do Fatimy
13 lutego 2020

Pielgrzymka do Włoch na 100 urodzin św. Jana Pawła II oraz 100 lecie parafii Chrystusa Króla w Krajnie- szlakiem Włochy znane i nie znane.

Pielgrzymka do Włoch – termin: 2-10.08.2020

Dzień I
Wyjazd z Krajna o godz. 3.00. Przejazd przez Czechy do Salzburga. Spacer po mieście: zamek Mirabell, dom Mozarta, Katedra – Msza Święta, Twierdza biskupia Hochensalzburg. Przejazd na nocleg w okolicach Kaprun

Dzień II
Śniadanie. Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi.

Dzień III
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linowo – terenową do miasta położonego na kuficznym wzgórzu dominującym nad Doliną Tybru. Zwiedzanie miasta: Katedra z relikwiami cudu Eucharystycznego z 1263 r., spacer uliczkami miasta, na których kupić można słynne białe wino Orvieto Classico.. Przejazd na nocleg pod Rzymem, Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV
Śniadanie. Udział w Audiencji Generalnej z Papieżem Franciszkiem. Zwiedzanie Bazylik Rzymskich z przewodnikiem: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika Świętego Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Przejazd na Via Appia Antica. Kościółek Quo Vadis oraz słynne Katakumby Kaliksta. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień V
Śniadanie. Przejazd do Watykanu. Msza Święta przy grobie św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Piotra. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską. Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień VI
Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki, a następnie zwiedzanie ruin antycznego miasta. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg pod Neapolem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII
Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio – Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Muzeum – gdzie zobaczymy celę Ojca Pio, Kościół Ojca Pio. Przejazd do Monte Sant Angelo – miejsca objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w grocie. Przejazd na nocleg w okolicach Lanciano. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.Śniadanie. Przejazd do Lanciano – miejscowości znanej z najstarszego na ziemiach włoskich cudu eucharystycznego w VIII wieku. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IX
Śniadanie. Przejazd do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Msza Święta w Kaplicy Łask, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej, zwanej tez Matka Bożą Narodów Słowiańskich. Wyjazd w drogę powrotną do Krajna. Po drodze obiadokolacja.

 

Wszelkie szczegóły i informacje u ks. Michała tel. 511898962

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA