Kilka słów o pielgrzymce do Fatimy

Pielgrzymka do Włoch na 100 urodzin św. Jana Pawła II oraz 100 lecie parafii Chrystusa Króla w Krajnie- szlakiem Włochy znane i nie znane.
12 lutego 2020
bł. ks. Michał Sopoćko – błogosławiony, który pomaga nam dążyć do świętości
15 lutego 2020

Kilka słów o pielgrzymce do Fatimy

 „I dlatego, o Matko ludzi i ludów, która znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, która czujesz po macierzyńsku wszystkie zmagania między dobrem i złem, światłością i ciemnością jakie wstrząsają współczesnym światem — przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Przenajświętszym wprost do Twojego Serca i ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej nasz ludzki świat, który Tobie zawierzamy i poświęcamy, pełni niepokoju o doczesny i wieczny los ludzi i narodów. Zawierzamy Ci i poświęcamy zwłaszcza tych ludzi i te narody, które tego zawierzenia i poświęcenia szczególnie potrzebują.”

Św. Jan Paweł II

Tegoroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie to kolejna piękna inicjatywa zorganizowane w naszej wspólnocie w związku obchodami stulecia istnienia parafii pw. Chrystusa Króla w Krajnie. Wydarzenie to było znakomitą okazją do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii. Ponad 50 pielgrzymów uczestniczyło w Mszach Świętych odprawianych w Kaplicy Objawień w Fatimie, którą zbudowano na prośbę Matki Bożej Różańcowej w miejscu, w którym objawiła się przed stu laty bł. Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji Dos Santos. Pielgrzymi modlili się biorąc udział w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz idąc stacjami drogi krzyżowej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Pokoju i Matki Bożej. Był to wspaniały czas odnowy duchowej i budowania osobistej relacji z Bogiem. Czas pielgrzymowania był również sposobnością spotkania wielu wspaniałych ludzi i odwiedzenia interesujących miejsc. Warto wspomnieć chociażby: Aljustrel – rodzinne miejscowość Łucji, Hiacynty i Franciszka, Tomar – miasta Zakonu Chrystusa, wpisany na listę UNESCO kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej, czy Sanktuarium Bom Jesus do Monte słynącego z monumentalnych schodów ozdobionych rzeźbami oraz fontannami, symbolizujących drogę do nieba.

Pomimo zmiennej pogody humory dopisywały, a atmosfera spotkań modlitewnych i wizyt w miejscach z piękną architekturą i sztuką sakralną była przyjazna i pełna wzajemnego szacunku. Wszystko te okoliczności sprawiały, że orędzie Matki Bożej Różańcowej zawierające prawdę i wezwanie, które są w swej zasadniczej treści prawdą i wezwaniem samej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” przenikało w szczególny sposób serca uczestników pielgrzymki.

Pielgrzymi ufundowali do parafii w Krajnie oryginalną figurę Matki Bożej Fatimskiej. Za ten cudowny dar składamy serdeczne Bóg zapłać.