Nasi ministranci Adrian Mochocki i Marcin Klimek w sobotę 25 listopada zostali lektorami

Chrystus Król – uroczystość odpustowa w naszej parafii
23 listopada 2017
Odpust ku czci Chrystusa Króla w Krajnie
27 listopada 2017

Nasi ministranci Adrian Mochocki i Marcin Klimek w sobotę 25 listopada zostali lektorami

Nowi lektorzy w diecezji kieleckiej

Ponad 200 ministrantów z diecezji kieleckiej otrzymało błogosławieństwo biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uroczystość miała miejsce 25 listopada 2017 roku w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Uzyskując prawo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym ministranci wkroczyli na kolejny etap formacji. – Lektorat to wielkie zadanie ale i wyróżnienie dla tych młodych ludzi. Liczę, że będą oni nie tylko czytać Pismo Święte, ale przede wszystkim będą starali się wcielać to Słowo do swojego codziennego życia– powiedział ks. Mariusz Kałka, diecezjalny duszpasterz liturgicznej służby ołtarza w diecezji kieleckiej.

O zadaniach jakie spoczywają na lektorach mówił także ks. biskup Jan Piotrowski w swojej homilii. –Pan Jezus nie jest Pasterzem jednego sezonu. On jest zawsze, a Jego odkupieńcza miłość ogarnia wszystkich: jest niezmienna i bezinteresowna. (…). Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie Wy – Drodzy kandydaci do liturgicznej posługi lektora ! Wasza odpowiedź dana Jezusowi we wspólnocie Kościoła nabiera rangi świadectwa wiary i ofiary. Dajecie Panu Bogu swój czas i zdolności, aby służyć innym. Jakość tej posługi będzie ewangelicznie piękna i owocna, jeśli sami pozwolicie, aby Bóg kształtował Wasze Serca dłutem Bożej Łaski i użyźniał je pięknymi owocami dobrych uczynków – mówił  biskup. – Może w oczach niektórych, nawet bliskich Wam osób nie znajdziecie uznania, ale posiądziecie skarb, którego złodziej Wam nie ukradnie, ogień nie strawi a robak nie zniszczy. Służcie Waszym parafiom, nawet jeśli to wymaga trudu i dyscypliny, ofiarowania czasu a nawet rezygnacji z bycia w tym czasie gdzie indziej. Pamiętajcie, że radosnego dawcę Bóg miłuje. To będzie Wasz kapitał na dalsze życie a może nawet i droga do wyboru powołania, według Waszego rozsądnego rozeznania. Powołania do założenia rodziny, czy bycia kapłanem diecezjalnym lub zakonnym. Miejcie pewność, że Pan Bóg da wam czytelny znak. Kochajcie liturgię, zwłaszcza Eucharystię, bowiem ona jest sercem naszego chrześcijańskiego życia. Proszę Was, abyście swoją codzienną modlitwę czynili oddechem duszy. Tylko tak nie zabraknie Wam sił na pielgrzymich życiowych drogach –  zapewniał ordynariusz diecezji kieleckiej.  

Do grona lektorów został dziś włączony m.in. Wojciech Jaworski z Kazimierzy Wielkiej. – Dla mnie to zaszczyt, że mogę czytać Pismo Święte podczas Eucharystii – powiedział ministrant.

Podobnie mówi Mateusz Zimnicki. – Cieszę się, że mogę czytać Słowo Boże i dzielić się Nim z innymi – przyznał nowy lektor. Funkcja lektora jest ogromnym wyróżnieniem także dla Dominika Guczała. – Dla mnie to nie tylko czytanie Pisma Świętego. To też pewna motywacja do tego, by swoją postawą pokazywać jak ważna jest lektura Słowa Bożego i wdrażanie go w życie – powiedział.

ŹRÓDŁO: WWW.EM.KIELCE.PL

http://parafiakrajno.pl/galeria/nggallery/nowi-lektorzy-w-naszej-parafii