Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza Czcigodnych  Księży, Siostry zakonne, Katechetów wraz z młodzieżą do udziału w XXXIII ŚDM.

Relikwie Ojca Pio dotarły do naszej parafii na stałe
13 marca 2018
Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii!!!
13 marca 2018

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza Czcigodnych  Księży, Siostry zakonne, Katechetów wraz z młodzieżą do udziału w XXXIII ŚDM.

KOMUNIKAT

Przed nami kolejne Światowe Dni Młodzieży. Rozpoczną się w styczniu 2019 r.
w Panamie. Nie sposób nie wspomnieć wielkich wydarzeń z 2016 roku, kiedy to cała Polska, ale i również nasza diecezja, była organizatorem Światowych Dni Młodzieży. Gościliśmy w naszym kraju Ojca Świętego Franciszka i młodych z całego świata.

Podczas spotkania młodych w Krakowie papież Franciszek zaprosił młodzież całego świata do Panamy, w Środkowej Ameryce. Zaprosił także i nas, byśmy dali światu promień chrześcijańskiej nadziei.

W tegorocznym orędziu na XXXIII ŚDM papież Franciszek pisze: Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym zwołane jest Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. To dobry zbieg okoliczności (…) modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych,
z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata (…) Postanowiliśmy, aby w tej drodze towarzyszył nam wzór i wstawiennictwo Maryi, młodej kobiety z Nazaretu, którą Bóg wybrał jako Matkę swego Syna. Idzie ona z nami ku Synodowi i Światowym Dniom Młodzieży w Panamie (…) Drodzy młodzi, Pan Jezus, Kościół, świat, oczekują także na waszą odpowiedź na wyjątkowe powołanie, jakie otrzymuje każdy w tym życiu! Kiedy zbliża się ŚDM w Panamie, zachęcam Was do przygotowania się na to nasze spotkanie z radością
i entuzjazmem ludzi, którzy chcą wziąć udział w wielkiej przygodzie. ŚDM jest dla odważnych! Nie dla młodych, którzy szukają jedynie wygody i którzy wycofują się przed trudnościami.

Drodzy diecezjanie, bracia kapłani, siostry zakonne, rodzice i wychowawcy,
a szczególnie Wy, drodzy młodzi! Odpowiedzmy z radością na zaproszenie Ojca Świętego i wspomóżmy ŚDM naszą modlitwą, cierpieniem i ofiarami. Jeśli to możliwe, pod opieką Maryi udajmy się na pielgrzymi szlak do Panamy.

25 marca br. w Niedzielę Palmową pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych. W tym dniu ogarnijmy modlitwą także młodzież naszej diecezji. Pielgrzymka do Panamy wiąże się także z wielkimi wyrzeczeniami. Ludzie młodzi nie będą w stanie zorganizować odpowiednich funduszy. W imieniu organizatorów proszę, by w Niedzielę Palmową wesprzeć materialnie ofiarą zebraną do puszek młodzież diecezji kieleckiej wyjeżdżającą na ŚDM do Panamy. Niech ten dar będzie także naszym udziałem w przygotowaniach ŚDM w Panamie. Jednocześnie młodych naszej diecezji, dziewczęta
i chłopów, zapraszam do Kielc na wspólne świętowanie w sobotę 24 marca 2018 r.

                                                                                               

 

Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

 

„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30)

Ojciec Święty Franciszek w orędziu na XXXIII ŚDM pisze:
Światowe Dni Młodzieży 2018 stanowią krok naprzód w przygotowaniu międzynarodowego spotkania, które odbędzie się w Panamie w styczniu 2019 roku. Ten nowy etap naszej pielgrzymki przypada na rok, w którym zwołane jest Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. To dobry zbieg okoliczności. Uwaga, modlitwa i refleksja Kościoła będą skierowane na Was, ludzi młodych, z pragnieniem zrozumienia, a przede wszystkim przyjęcia drogocennego daru, jakim jesteście dla Boga, dla Kościoła i dla świata.

Jak już wiecie, postanowiliśmy, aby w tej drodze towarzyszył nam wzór i wstawiennictwo Maryi, młodej kobiety z Nazaretu, którą Bóg wybrał jako Matkę swego Syna. Idzie ona z nami ku Synodowi i Światowym Dniom Młodzieży w Panamie. Jeśli w ubiegłym roku prowadziły nas słowa Jej kantyku uwielbienia: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49) – ucząc nas upamiętniać przeszłość – to w bieżącym roku staramy się słuchać wraz z Nią głosu Boga, który budzi odwagę i daje łaskę konieczną, aby odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30). Są to słowa wypowiedziane przez posłańca Boga, archanioła Gabriela, do Maryi, prostej dziewczyny z małej wioski w Galilei.

Drodzy Duszpasterze Młodzieży wraz z młodzieżą!!!!

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza Czcigodnych  Księży, Siostry zakonne, Katechetów wraz z młodzieżą do udziału w XXXIII ŚDM.

Ze względów duszpasterskich XXXIII ŚDM w naszej diecezji będzie miał podwójny wymiar:

 

 

24 marca 2018 roku (sobota) – Etap diecezjalny

17.00 – Bazylika Katedralna – zawiązanie wspólnoty, śpiew, świadectwa przed krzyżem ŚDM, zapisywanie grup

18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego (przywozimy palmy, flagi, transparenty…itp)

– uroczyste przejście

19.15 – Kościół Akademicki św. Jana Pawła II – Koncert – Paweł Chustak (Chusti) wraz z zespołem

21.00 – zakończenie spotkania – rozesłanie

25 marca 2018 Niedziela Palmowa – Etap parafialny

Łączymy się duchowo we wszystkich parafiach z młodzieżą całego świata. Niech młodzi ludzie w tym dniu wezmą czynny udział w liturgii (przygotujmy modlitwę wiernych z intencją za młodzież,  procesję z darami itp.). Na koniec Mszy św. dokonamy zawierzenia młodych ludzi Matce Bożej. Można także wieczorem przygotować adorację Najświętszego Sakramentu w intencji młodzieży. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na ŚDM w Panamie. Zaangażujmy w tym dniu wszystkich młodych ludzi, osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania. Niech ten dzień będzie świętem młodych!!!

Zapraszamy do czynnego udziału młodzież wraz z opiekunami. Niech nikogo nie braknie w tym wyjątkowym dniu wspólnego świętowania. Zapraszamy wszystkie Wspólnoty, Stowarzyszenia i inne Grupy diecezjalne.

                                                W oczekiwaniu na przybycie i  darem modlitwy

                                                                       Ks. Łukasz Zygmun