W dniu 10 września odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej Stefana Żeromskiego.

Dożynki Parafialne
25 października 2023
XI rowerowa pielgrzymka na Święty Krzyż
25 października 2023

W dniu 10 września odbyło się poświęcenie tablicy upamiętniającej Stefana Żeromskiego.

Po uroczystej Mszy świętej o godz. 12.00 została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica upamiętniająca Stefana Żeromskiego i jego rodzinę, która przez trzy lata mieszkała w naszej miejscowości.

Obecna na uroczystości Pani historyk prof. Urszula Oettingen zauważa, że jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy 155 lat temu zamieszkał w Krajnie wraz ze swoimi rodzicami, jako kilkuletnie dziecko… Żeromski mało pisał o tym okresie życia, bowiem był jeszcze dzieckiem. Dopiero później, gdy w 1871 roku przeniósł się z rodzicami do Ciekot i stał się nieco starszy, zaczął opisywać piękno ziemi świętokrzyskiej, z perspektywy tej miejscowości.