Uroczystości odpustowe w naszej parafii

św. Joanna Molla – pomaga nam dążyć do świętości
20 listopada 2019
„Adwentowy Kosz Uśmiechu” – przyłącz się do wspaniałego dzieła
4 grudnia 2019

Uroczystości odpustowe w naszej parafii

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2019 r. bp Piotr Skucha z Sosnowca przewodniczył Sumie Odpustowej, podczas której do kościoła w Krajnie zostały wprowadzone relikwie św. Joanny Beretta Molla.

Postać tej świętej od kilku tygodni była prezentowana w naszym kościele podczas niedzielnych homilii i wykładów, które głosiła dr Krystyna Zając z Nowego Sącza. – Św. Joanna Beretta Molla to święta, która może zostać przyjaciółką każdego z nas. Przecież przyjaźń nie ma granic ani nie da się jej włożyć w sztywne czasowe ramy. Święta Joanna Beretta Molla uczy i pokazuje, że świętość jest na wyciągnięcie ręki, że świętym może zostać każdy – mówiła Krystyna Zając.

Poświęcony został również feretron z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który w przyszłym roku nawiedzi rodziny naszej wspólnoty parafialnej z okazji obchodów 100-lecia istnienia Parafii w Krajnie.

Duchowy wymiar obchodów Uroczystości Chrystusa Króla w Parafii Krajno w szczególny sposób podkreśliła pięknie przygotowana przez ks. proboszcza Zbigniewa Chajskiego i ks. wikariusza Michała Glina oprawa liturgiczna Mszy św. Licznie zgromadzeni członkowie liturgicznej służby ołtarza: ministranci, lektorzy, ceremoniarze, a także Chór „Hosanna”, młodzieżowa schola i przedstawiciele różnych organizacji działających w Krajnie, poprzez swoją posługę byli prawdziwymi świadkami Chrystusa Króla Wszechświata we wspólnocie Kościoła.

zdjęcia można obejrzeć w galerii.

zobacz także:

https://www.diecezja.kielce.pl/relikwie-sw-joanny-beretta-molli-i-odpust-w-krajnie

https://www.facebook.com/Parafia-Chrystusa-Kr%C3%B3la-w-Krajnie-2002423596660735/