Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Boże Ciało w naszej parafii 2023
10 czerwca 2023
Msza święta na zakończenie roku szkolnego 2022/2023
19 czerwca 2023

Uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Uroczystości odpustowa w naszej parafii! 

W sobotę 24 czerwca 2023 roku, będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej uroczość odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela, na którą serdecznie zapraszamy. Msze święte w tym dniu będą o godz. 10.00 i suma odpustowa o godz.18.00

Pochodzące z języka hebrajskiego imię „Jan” przetłumaczyć można jako „Bóg jest łaskawy”. Dzisiejsza uroczystość doskonale tłumaczy w jaki sposób Boża łaskawość uobecnia się w życiu człowieka. Będąca w podeszłym wieku i przez długi czas niepłodna Elżbieta urodziła syna, z pewnością wzbudzając powszechne zdumienie. Zdarzenie to jest wielkim znakiem, zapowiadającym jeszcze większe cuda towarzyszące narodzinom i życiu Chrystusa, ale także wskazującym na te znaki, których my samy doświadczmy w ciągu naszego życia, jako wyraz łaskawości Boga. Radujmy się zatem z uczestnictwa w wielkim cudzie Eucharystii i pełni wdzięczności zwróćmy nasze serca do Łaskawego Boga.

tekst za: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – Diakonia Liturgiczna (liturgia.krakow.pl)