Tej nocy poszliśmy z Chrystusem…

Schola „Boże dźwięki” i MINISTRANCI organizują kiermasz ciast w Niedzielę Palmową
20 marca 2024
Niedziela Palmowa
25 marca 2024

Tej nocy poszliśmy z Chrystusem…

Ponad 150 osób wzięło udział w naszej nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż, która odbyła się w piątek 22 marca. Wydarzenie rozpoczęliśmy Mszą świętą o godz. 19.00 w naszym kościele w Krajnie.. ,a potem zaczęła się „najpiękniejsza Droga Krzyżowa w moim życiu” – tak podsumowała swoje przeżycie jedna z pątniczek.

Rozważania stacji drogi krzyżowej dotyczyły relacji rodzinnych, małżeńskich oraz międzypokoleniowych.

Droga Krzyżowa stanowi wyjątkową szkołę pokory i stanowi okazję do podjęcia wysiłku zmierzającego do kruszenia swojego serca. Krzyż jest najmocniejszym dowodem przy pomocy, którego Bóg pragnie nas przekonać, jak bardzo nas miłuje. Idąc Drogą Krzyża, słuchamy Bożego głosu, słuchajmy Jego słów, które rodzą się w naszych umysłach i w naszych sercach.

„Miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością”.

Tej Miłości doświadczyliśmy idąc Drogą Krzyżową na Święty Krzyż

Dziękujemy Księżom Oblatom za przyjęcie nas o godz. 1 w nocy; za możliwość adoracji relikwii Świętego Krzyża i za gorącą herbatę.