Rajd rowerowy na święty Krzyż z ks. biskupem Marianem zatrzymał się w Krajnie

Program Festynu Parafialnego
16 września 2018
Festyn w naszej parafii
24 września 2018

Rajd rowerowy na święty Krzyż z ks. biskupem Marianem zatrzymał się w Krajnie

W sobotę o godzinie 9.30 z placu Jana Pawła II w Kielcach wyruszyła VI Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Bierze w niej udział około 80 osób, wśród nich pomysłodawca tej imprezy – ksiądz biskup Marian Florczyk.

Trasa prowadzi przez Cedzynę, Leszczyny, Bęczków, Krajno, Porąbki, Bieliny, Hutę Szklaną. -Będziemy mieli przystanki w Bęczkowie i Krajnie.

Ludzie już tam na nas czekają. Za wszystkich ludzi życzliwych, za tych, których spotkamy na swojej drodze i za nas, żebyśmy szczęśliwie dotarli na Święty Krzyż pomódlmy się, powierzając się Panu Bogu – mówił na placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach ksiądz biskup Marian Florczyk. Po wspólnej modlitwie peleton, prowadzony przez policję, wyruszył w trasę. Wśród uczestników pielgrzymki tradycyjnie już są ksiądz Krzysztof Banasik, jeden z organizatorów z ramienia kurii i Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Kurator Oświaty. Organizatorami pielgrzymki są Kuria Diecezjalna w Kielcach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz Komenda Wojewódzka i Miejska Policji. Patronem medialnym tego wydarzenia jest „Echo Dnia”. Około godziny 14 uczestnicy VI Pielgrzymki Rowerowej dotrą na Święty Krzyż. Tam o godzinie 15 rozpocznie się msza święta koncelebrowana, w której będą też uczestniczyć osoby biorące udział w XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym Święty Krzyż 2018. Do tego rajdu zapisało się ponad 4000 osób. 

 

patrz: echodnia.eu