Pielgrzymka Szlakiem Bałkańskim

Uroczystości odpustowe
24 czerwca 2019
Płaskorzeźba już w murach naszej świątyni
26 lipca 2019

Pielgrzymka Szlakiem Bałkańskim

Z kim pielgrzymować i dlaczego z parafią pw Chrystusa Króla w Krajnie? Odpowiedź jest prosta. Bo to świetnie zorganizowany i intensywnie przeżywany czas dla ducha i dla ciała. Tegoroczny wyjazd „Bałkańskim Szlakiem” był pełen wyjątkowych doznań, przede wszystkim duchowych. Spotkanie z Gospą i naszą Matką w Medjugorie to niezwykły czas spędzony na modlitwie, adoracji, uwielbieniu wspólnie z pielgrzymami z różnych krajów. Jak niesamowicie brzmi Pozdrowienie Anielskie wypowiadane w wielu językach. Przepiękne świadectwo powszechności Kościoła. Pielgrzymka to także czas dla ciała, to odkrywanie urokliwych miejsc. Byliśmy na terenie Chorwacji, Bosni i Hercegowiny, Serbii. Zwiedziliśmy niezwykle malownicze miasta: Zagrzeb, Dubrownik, Split, Mostar, Sarajewo, Belgrad. Był też czas na plażowanie- ach te przepiękne Jeziora Plitvickie i Wodospady Kravica. Cuda. A wieczorami? Jako, że grupa była i do tańca, i do różańca, chętni mogli doskonalić swoje umiejętności wokalno-taneczne podczas wieczorków organizowanych przez naszą sekcję kulturalno-oświatową.Muzyką naszego wirtuoza akordeonu zostali oczarowani także turyści z Turcji. Ale cóż, pielgrzymka dobiegła końca. Żal było wracać. Na szczęście, menadżer naszego wyjazdu, ks.Michał Glin, planuje już następny. Zapewne tak samo świe(ę)tny, jak ten Szlakiem Bałkańskim. Podziękowania dla wszystkich pielgrzymów ze szczególnym ukłonem w stronę dbających o nas wszechstronnie księży Tomasza i Michała.
Do zobaczenia za rok