Pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie

Siewcy słowa z udziałem naszej młodzieży bierzmowanej 21.05.2022r
2 czerwca 2022
Wycieczka do Energylandii
2 czerwca 2022

Pielgrzymka dzieci komunijnych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie

Sanktuarium Świętego Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie na Białych Morzach to wyjątkowe miejsce, w którym pielgrzymi z całego świata znajdują wyciszenie, spokój, modlą się w duchu nauczania Świętego, zainspirowani świadectwem Jego życia.

Świątynia ta została erygowana 11 czerwca 2011 roku oraz konsekrowana 16 października 2016 roku w obecności Episkopatu Polski przez księdza kardynała Stanisława Dziwisza.

Sanktuarium tworzą: Kościół Dolny oddany do użytku wiernych w czerwcu 2011 roku oraz Kościół Górny pobłogosławiony przez księdza kardynała 23 czerwca 2013 roku. W centrum Kościoła Dolnego znajduje się Kaplica Relikwii, pośrodku której, w ołtarzu zamknięte są w szklanej ampułce relikwie krwi św. Jana Pawła II. Kaplicę Relikwii otaczają dwa pierścienie kaplic: związanych z kultem maryjnym Jana Pawła II, dedykowanych Świętym, Kaplica Kapłańska z relikwiarzem krwi Papieża-Polaka umieszczonym na płycie z grobu Ojca Świętego z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, Kaplica Serca Pana Jezusa – adoracji Najświętszego Sakramentu, Kaplica Pojednania oraz krypta grobowa, gdzie w sarkofagach spoczywają świętej pamięci kardynałowie: A.M. Deskur i St. Nagy.

Kościół Górny zachwyca bogactwem treści teologicznych, wpisanych w sztukę sakralną, którą w pełni reprezentują mozaiki wykonane pod kierunkiem o. Marko Ivana Rupnika SJ w „Centro Aletti” w Rzymie. Wierni mają również możliwość obejrzenia sutanny Jana Pawła II, naznaczonej krwią Świętego z zamachu na Jego życie 13 maja 1981 roku.

za:https://sjanpawel2.pl/