Wspomnienia z pielgrzymki do Ziemi Świętej 28.01. 04.02.2023

Charytatywne Jasełka dla Emilii
17 stycznia 2023
Ministranci i Schola wypoczywali w Stolicy Polskich Tatr
11 lutego 2023

Wspomnienia z pielgrzymki do Ziemi Świętej 28.01. 04.02.2023

 CEZAREA – HAJFA – NAZARET – KANA

 Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu oraz Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Zakwaterowanie. Śniadanie i wypoczynek. Po południu przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. 

G. TABOR -G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM

 Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd nadJezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Przejazd do Betlejem.

JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON 

Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na zwiedzanie „Jerozolimy nocą”: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

 EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Następnie zwiedzanie Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem oraz Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa.

WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia –). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnieQumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. 

JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

 Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  

    TEL AVIV – WARSZAWA