Parafia Krajno organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie

Wirtualny spacer po naszym kościele
15 listopada 2018
Odpust parafialny
24 listopada 2018

Parafia Krajno organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie

Pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie

Termin pielgrzymki 01 – 09.07.2019 roku
Pozostałe szczegóły u ks. Michała nr tel. 511898962

Dzień 1: Polska, Chorwacja
Spotkanie uczestników pielgrzymki na ustalonym parkingu o określonej godzinie (wcześnie rano). Pakowanie bagażu. Następnie wyjazd w kierunku granicy. Przejazd przez Czechy i Austrię do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu w ok. Zagrzebia, obiadokolacja.

Dzień 2: Zagrzeb, Zadar
Śniadanie. Krótka wizyta w Zagrzebiu, spacer po stolicy Chorwacji. Zobaczymy m.in. słynną Katedrę Św. Stefana. Zobaczymy także Dolny i Górny Grad. Następnie przejazd do Zadaru, nazywanego chorwackim Rzymem. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy kościół św. Donata, katedrę św. Anastazji oraz jedyne na świecie morskie organy. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Zadaru, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3: Split
Rano śniadanie, po czym wykwaterujemy się z hoteli i udamy do Splitu – miasta o bogatej historii z najbardziej znanym Pałacem Dioklecjana objętego patronatem UNESCO i będącego jednym z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Zobaczymy ratusz z XV w. oraz katedrę. Po zakończonym zwiedzaniu wyjedziemy w kierunku Bośni
i Hercegowiny do Medjugorie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Możliwość uczestnictwa w nabożeństwach wieczornych zgodnie z programem Duszpasterstwa.

Dzień 4: Medjugorie
Śniadanie. Całodzienny pobyt w Medjugorje, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 r. ukazała się sześciorgu dzieciom. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo, kościół Św. Jakuba. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Medjugorie, Mostar, wodospady Kravica
Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most ( UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Następnie udamy się do wodospadów Kravica. Są one położone niedaleko Medjugorie, wśród lasów. Piękny zespół wodospadów o szerokości 100 m, z czystą, krystaliczną wodę zachwyca swoim pięknem. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorje. Udział w nabożeństwach wieczornych. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 6: Dubrownik
Rano, po śniadaniu powrócimy do Chorwacji i udamy się do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostało uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Zobaczymy klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, klasztor Dominikanów oraz mury obronne i baszty, twierdze oraz wieże zegarowe. Zobaczymy również największa atrakcję, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Wieczorem przejedziemy na obiadokolację
i nocleg do hotelu.

Dzień 7: Wypoczynek (lub REJS dla chętnych)
Rano, po śniadaniu czas poświęcony na plażowanie i wypoczynek. Dla chętnych możliwość wyjazdu na wycieczkę (dodatkowo płatną) – rejs statkiem po Morzu Adriatyckim. Po południu powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 8: Veprice, Trogir
Rano, po śniadaniu wyruszymy do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Św. Następnie przejdziemy do Trogiru, zwanego „Chorwacką Wenecją”, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace z najbardziej charakterystyczną katedra św. Wawrzyńca. Wieczorem dojedziemy do hotelu w okolice Maria Bistrica, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 9: Powrót do Polski
Rano Msza Św. w narodowym Sanktuarium Chorwacji – Maria Bistrica. Następnie wyjazd w kierunku Polski. Kontynuacja podróży. Powrót do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy, każdego dnia będzie sprawowana Msza św.