Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą

Parafialna piesza pielgrzymka na św. Krzyż
9 września 2018
Poświęcenie przyborów szkolnych
12 września 2018

Ogłoszenia na XXIII niedzielę zwykłą

XXIII Niedziela Zwykła

9.09.2018

  1. Polecajmy opiece Bożej naszych parafian, którzy dziś rano wraz z Ks. Klerykiem wyruszyli na pieszą pielgrzymkę na Święty Krzyż.

  2. 13 .09. Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 1800 różaniec, następnie Msza św., po której pójdziemy w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła. Zapraszam serdecznie.

  3. W piątek święto podwyższenia Krzyża świętego – krzyż to dla nas katolików święty znak symbol zwycięstwa nad śmiercią i tym wszystkim co nas zniewala. Na krzyżu Chrystus odniósł zwycięstwo i stąd płynie na nas moc i nadzieja.

  4. 15 września obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania wiernie przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.

  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 poświęcimy przybory szkolne dzieciom klas pierwszych. Zapraszam te dzieci z plecakami z całym szkolnym wyposażeniem – pomodlimy się o błogosławieństwo i pomoc Ducha św. w szkolnych zmaganiach. Zapraszam także rodziców tych dzieci. Po Mszy 1000 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, po 1200 spotkanie z rodzicami przygotowujących się do Bierzmowania.

  6. Zachęcam rodziców by zainteresowali się sprawą przygotowań. Chcę przypomnieć, że sakramenty przyjmujemy w swojej Parafii. Dotyczy to dzieci i młodzieży których rodzice dowożą do innej miejscowości. TAM GDZIE PARAFIA TAM SAKRAMENTY. Dołóżmy wszelkich starań by dzieci i młodzież trwały przy Bogu i kościele.

  7. Gorąco zachęcam do zgłaszania się dzieci i młodzieży do posługi przy ołtarzu.

  8. U ministrantów jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

  9. Sedeczne Bóg zapłać mieszkańcom Krajna Parceli za posprzątanie kościoła: Grzegorczyk Agata, Sobieraj Kacper, Jaguś Barbara, Sucharski Tadeusz, Piłat Krystyna, Susło Janina. Bóg zapłać za pracę i ofiary na kwiaty. Na przyszłą sobotę proszę kolejne 6 rodzin z tej części Parafii.