Włochy – wyjazd 07.07. 2018

XXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

26.08.2017

1. Dziś uroczystość MB Częstochowskiej. Już ponad 600 lat Najświętsza Maryja Panna patronuje Polsce z Jasnej Góry. To od Jej tronu wychodzi impuls do podejmowania działań w obronie Ojczyzny. Z całej Polski wędrują rzesze rodaków, wypraszając u Jej tronu potrzebne łaski dla całej Ojczyzny i każdego z nas.
  2.  W piątek przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.
  1. Intencja dla Kółek Różańcowych na wrzesień : O światło Ducha Świętego dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy o 700 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w intencji rodzin. W godzinach dopołudniowych pojedziemy do chorych z posługą sakramentalną.
  3. Ministrantów zapraszamy na grilla w sobotę 2 września na godziną. 16.00. Prosimy, by ministranci zapisywali się na listę w zakrystii.
  4. Rozpocznie się kolejny rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszły poniedziałek 4 września o godz. 800, a w szkole rozpoczęcie o godz. 915. Dołóżmy wszelkich starań aby nasze dzieci i młodzież korzystały ze spotkania z nauczającym Jezusem na lekcjach katechezy
    i na modlitwie w kościele. Spowiedź dla dzieci w niedzielę przed każdą Mszą świętą. Zapraszamy także młodzież. Rodziców bardzo proszę by dopilnowali dzieci i młodzież aby z czystym sumieniem rozpoczęli rok szkolny.
  5.  W przyszłą niedzielę 2 września w naszej parafii na Mszy o godz.1200 podziękujemy Bogu za opiekę i błogosławieństwo przy zbiorach. Serdecznie zapraszam do udziału.
  1. Informujemy, że parafialna pielgrzymka na uroczystości odpustowe na świętym Krzyżu będzie w niedzielę 9 września. Szczegóły podamy za tydzień.
  2. U ministrantów można nabyć tygodnik katolicki „Niedziela”.
  3. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Grzegorczyk Dorota, Zagórska Anna, Zielińska Renata, Nalewka Krystyna, Zagórska Janina, Ziach Teresa. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na kwiaty. Na sobotę proszę kolejne 6 rodzin do sprzątania kościoła.
  4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.