Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

Matka Teresa z Kalkuty – dar dla Kościoła i świata
5 września 2019
Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom
8 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą

XXIII Niedziela Zwykła

8.09.2019

 1. Polecajmy  opiece Bożej naszych parafian, którzy dziś rano wyruszyli na pieszą pielgrzymkę na Święty Krzyż.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1000 poświęcimy przybory szkolne dzieciom klas pierwszych i innym. Zapraszamy te dzieci z plecakami z całym szkolnym wyposażeniem – pomodlimy się o błogosławieństwo i pomoc Ducha św. w szkolnych zmaganiach. Zapraszamy także rodziców tych dzieci.
 3. W następną niedzielę po Mszy 1000 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, będziemy zapisywać kandydatów do I Komunii Św. w roku 2020. 
 4. 13 .09. Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 1830 różaniec, następnie Msza św., po której pójdziemy w procesji fatimskiej wokół naszego kościoła. Zapraszamy serdecznie.
 5. W sobotę święto podwyższenia Krzyża świętego – krzyż to dla nas katolików święty znak symbol zwycięstwa nad śmiercią i tym wszystkim co nas zniewala. Na krzyżu Chrystus odniósł zwycięstwo i stąd płynie na nas moc i nadzieja.  
 6. 15 września obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża stojąca pod krzyżem na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania wiernie przy krzyżu Jezusa Chrystusa jako znaku naszego zbawienia.
 7. Ogłoszenie o uroczystościach religijno -patriotycznych 15.09. godz.1200– foldery.
 8. Zachęcam rodziców by zainteresowali się sprawą przygotowań. Chcę przypomnieć, że sakramenty przyjmujemy w swojej Parafii. TAM GDZIE PARAFIA TAM SAKRAMENTY. Dołóżmy wszelkich starań by dzieci i młodzież trwały przy Bogu i kościele.
 9. W ramach przygotowania do uroczystych obchodów 100-lecia Parafii będziemy każdego miesiąca od października przybliżać postać jednego świętego, którego relikwie są w naszym Relikwiarium, poprzez adorację i kazanie. Tematyce jubileuszu Parafii poświęcone będą także rekolekcje i inne wydarzenia w naszej wspólnocie. Zwieńczeniem rocznych obchodów będą Misje Parafialne przed Uroczystością Chrystusa Króla w 2020 r. w których podziękujemy Bogu za Jego opiekę, za kościół-świątynię i Parafię.
 10. Spotkanie Członkiń Różańca Świętego w niedzielę 22.09. po Mszy św. 1000, serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału, omówimy pewne sprawy parafialne.
 11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim Parafianom, którzy swoją ofiarą wspierają nasze prace. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami dbałość o Jego świątynię.      
 12. Gorąco zachęcam do zgłaszania się dzieci i młodzieży do posługi przy ołtarzu.  
 13. U ministrantów jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.
 14. Sedeczne Bóg zapłać mieszkańcom Krajna St. Wieś przy szosie za posprzątanie kościoła: Joanna i Piotr Zielińscy, Agata Pióro, Dnuta i Genowefa Grzegorczyk, Małgorzata Niburska, Magdalena Skowron, Łukasz Jaguś, Piotr Szlufik. Bóg zapłać za pracę i ofiary na kwiaty. Na przyszłą sobotę proszę kolejne 6 rodzin z tej części Parafii. 

 

 

 

 

 


Z wyrazami szacunku Michał Glin