Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny 2019/2020
2 września 2019
Poświęcenie przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów
3 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą

XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019

 1. Dziś – 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym szczególnym dniu o modlitwie w intencji poległych i zamordowanych podczas wojny oraz w intencji pokoju dla naszej Ojczyzny i całego świata. 
 2. 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dawniej, zgodnie z tradycją,  poświęcało się w tym dniu ziarno na zasiew – mawiano „Gdy o Matce Bożej zasiano, to ani za późno, ani za rano”, święto zwie się czasem Matki Bożej Siewnej. O godz. 1200 dziękczynienie za plony i zbiory, serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro o godz. 800 będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, zapraszam dzieci, młodzież nauczycieli i pracowników szkoły, oraz rodziców. Polecimy opiece Ducha św. wszystkich, którzy wkraczają w nowy-kolejny etap swojego rozwoju intelektualnego i duchowego.
 4. Chcę przypomnieć, że sakramenty przyjmujemy w swojej Parafii. Dotyczy to dzieci, które rodzice dowożą do szkół, oraz młodzieży uczącej się poza parafią a pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. TAM GDZIE PARAFIA TAM SAKRAMENTY. Spotkania przygotowujące do przyjęcia Sakramentów rozpoczniemy 15 września z rodzicami dzieci i młodzieży. Podamy tydzień wcześniej szczegóły.
 5. Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów kl. I i innych chętnych dzieci w przyszłą niedzielę na Mszy św. 1000. Serdecznie zapraszamy.
 6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca z nabożeństwem o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 możliwość spowiedzi dzieci, oraz młodzieży. W sobotę udamy się do chorych z posługą sakramentalną.  
 7. Gorąco zachęcam do zgłaszania się dzieci i młodzieży do posługi przy ołtarzu. Wszyscy służymy Jezusowi, który jest naszym nauczycielem, przewodnikiem po drogach życia, oraz Zbawicielem. Służba Jezusowi to zaszczyt i wyróżnienie. Chcemy ministrantom i innym dzieciom uczestniczącym w życiu liturgicznym zafundować wyjazd do kina na film o Legionach Piłsudskiego – szczegóły u Ks. Michała.
 8. Diecezjalny Dzień Ministranta obchodzony będzie 21.09. – prosimy zgłaszać chętnych naszych ministrantów na wyjazd – szczegóły u Ks. Michała.
 9. W przyszłą niedzielę, zgodnie z tradycją, planowana jest Piesza Pielgrzymka Parafialna na Św. Krzyż. Zapraszam wszystkich chętnych, wyjście rano o godz. 600. Ze względu na nasze zajęcia poprowadzi pielgrzymkę ktoś z osób świeckich, poproszę Ks. ze św. Katarzyny by objął opieką duchową i przygarnął naszych pielgrzymów.
 10. Sprawy gospodarcze : trwa remont dachu od str. zachodniej, będzie od południowej, rozpoczną się prace przy termomodernizacji kościoła, będą wykonywane 12 rzeźb. Bóg zapłać jednej rodzinie która złożyła ofiarę w wysokości 5000 zł, oraz innym parafianom za ofiary. Prosimy innych parafian o ich wkład w remont kościoła. Dwie sprawy do wyjaśnienia : termomodernizacja, rzeźby w kościele.   
 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Sprzątali: Klimek Dorota, Szlufik Maciek i Agnieszka, Śnioch Joanna, Klimek Katarzyna. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty. Na sobotę proszę kolejne 6 rodzin z Krajna Parcele.