Nocna Droga Krzyżowa

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
9 marca 2024
Wyjazd do kina
11 marca 2024

Nocna Droga Krzyżowa

W piątek 22 marca o godz. 19.00 w naszym kościele pw. Chrystusa Króla w Krajnie, rozpocznie się Nocna Droga Krzyżowa. Wyruszymy w trasę na Święty Krzyż (przez Krajno Południowa, Porąbki, Kakonin i szlakiem przez puszczę).

W czasie marszu obowiązuje bezwzględna zasada milczenia – wspólnie będziemy rozważać poszczególne stacje Drogi Krzyżowej.

Zachęcamy do zabrania ze sobą – niesienie dowolnego Krzyża podczas trasy.

Na nocną wędrówkę warto zabrać odpowiednią ilość jedzenia i picia; ubiór – przygotowanie na spadek temperatury, wychłodzenie wynikające z dłuższej wędrówki, zmęczenia i tego, że o określonej porze organizm przyzwyczajony jest jednak do spania. Niezbędne są latarki, kamizelki odblaskowe (ich nigdy za wiele) i wszystko to, co pozwoli nam być widocznymi dla przejeżdżających pojazdów.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział tylko pod warunkiem obecności dorosłego opiekuna. Każdy bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność.

Zakończenie planowane jest około godz. 2:00.

Zapisy w zakrystii.