Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

WIGILIA PASCHALNA
30 marca 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ostatni dzień Triduum Paschalnego pełen jest wielkanocnej radości, u której podstaw odnajdujemy cud zmartwychwstania.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzięki którym nasze świętowanie może być tak uroczyste. Dziękujemy tym, którzy budowali nasze dekoracje Ciemnicy i Grobu Bożego, wszystkim, którzy składali ofiary na kwiaty. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła. Wszystkim, którzy czytali czy śpiewali w czasie liturgii. Serdecznie dziękujemy panu organiście Przemysławowi i chórzystom. Pragniemy podziękować całej asyście najpierw, ceremoniarzom, lektorom i ministrantom za przygotowanie służby liturgicznej i za tak piękną posługę w tym świętym czasie. Kandydatom do bierzmowania za wzruszające przedstawienie Misterium Drogi Krzyżowej. Młodzieży za piękne, muzyczne czuwanie przy Grobie Pańskim. Druhom Strażakom  z naszej Parafii, którzy trzymali straż honorową przy Grobie Pańskim przez całą noc po liturgii Męki Pańskiej w piątek aż do zakończenia obrzędów poświęcenia pokarmów w sobotę i podczas procesji rezurekcyjnej. Wszystkim, którzy nieśli feretrony, chorągwie. Dziękuję Kołom Żywego Różańca, Kołom Gospodyń Wiejskich,  dziewczynkom, które sypały kwiatki.

Wszystkim uczestnikom liturgii za świadectwo wiary.

Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!