Nasza młodzież z wizytą w domu dziecka

Wigilia parafialna
13 grudnia 2019
Uroczysta Msza święta Narodzenia Pańskiego – Pasterka
24 grudnia 2019

Nasza młodzież z wizytą w domu dziecka

Inicjatywa akcji charytatywnej „adwentowy kosz pomocy” zrodziła się wśród  młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania po obejrzeniu filmu „Nieplanowane”. Film ten dał nam dużo do myślenia i był katechezą bez słów – mówili. Dlatego chcemy coś zrobić by popierać życie i wspierać tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, obecności i czasu. 

Przez trzy niedziele adwentu w kościele parafialnym w Krajnie jak również w Szkole podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki były wystawione wielkie adwentowe kosze do których można było składać: żywność, słodycze, ubrania czy środki czystości oraz higieniczne. 

Dzięki życzliwości naszych Parafian jak i Dyrekcji Szkoły udało się nam zebrać bardzo dużo produktów, które podzieliliśmy na dwie części i postanowiliśmy obdarować dzieci  z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych  NASZ DOM w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr św. Dominika w Kielcach. Wszystkim, którzy pomogli nam podarować serce i uśmiech tym dzieciakom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY – młodzież Parafii Krajno wraz z duszpasterzami.