Bp Andrzej Kaleta do kapłanów „dziesięciolatków”: Nie ma lepszego sposobu, aby dziękować Bogu, jak przez sprawowanie Eucharystii

Bierzmowanie 2021
15 maja 2021
I Komunia święta 2021
22 maja 2021

Bp Andrzej Kaleta do kapłanów „dziesięciolatków”: Nie ma lepszego sposobu, aby dziękować Bogu, jak przez sprawowanie Eucharystii

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego bp Andrzej Kaleta w kościele Chrystusa Króla w Krajnie przewodniczył Mszy św. z okazji 10 rocznicy święceń prezbiteratu kapłanów rocznika 2011. Wśród nich był m.in. ks. Michał Glin – miejscowy wikariusz.

Razem z biskupem Andrzejem przy ołtarzu stanęli także: ks. Tomasz Moskal, ks. Wojciech Oczkowicz, ks. Sebastian Czopek, ks. Dariusz Snochowski, ks. Piotr Magiera i ks. dr Karol Słowak oraz ojciec opat z Jędrzejowa Rafał Ścibiorowski. Świętowano także 35 rocznicą święceń prezbiteratu ks. proboszcza Zbigniewa Chajskiego i 50 rocznicą święceń ks. dr. Władysława Sowy – wieloletniego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

W homilii bp Andrzej Kaleta podkreślił, że „istotnym przesłaniem Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego jest wezwanie do głoszenia Ewangelii. Jezus Chrystus, tuż przed swoim wniebowstąpieniem zostawił uczniom testament. Uczniowie mają nieść Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kościół tylko wtedy przyczynia się do rozwoju świata, gdy daje świadectwo o Bogu żywym, kiedy głosi przebaczenie grzechów w imię Jezusa i przez chrzest zanurza świat w Bożym Miłosierdziu”.

– Dziś w waszej parafii swój jubileusz przeżywają młodzi kapłani – wyświęceni w 2011 roku, a wśród nich ks. Michał Glin, tutejszy wikariusz. Rocznica 10 lat kapłaństwa jest niewątpliwie doskonałą sposobnością do złożenia Bogu naszego dziękczynienia za dar kapłaństwa – mówił bp Kaleta, który przypomniał, że „nie ma lepszego sposobu, aby dziękować Bogu, jak przez sprawowanie Eucharystii”.

Duchowy i wzniosły wymiar Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz wspomnianych wcześniej jubileuszy w szczególny sposób podkreśliła pięknie i starannie przygotowana oprawa liturgiczna Mszy św. Zgromadzeni w kościele parafialnym w Krajnie księża, służba liturgiczna ołtarza: ministranci, lektorzy, róże różańcowe, strażacy, a także działający na terenie naszej parafii chór Hosanna, poprzez swoją obecność, modlitwę i posługę liturgiczną przyczynili się do wyjątkowo uroczystego przeżycia Niedzieli Wniebowstąpienia Pańskiego.