Baranki wielkanocne do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św.

Dekret Biskupa Kieleckiego odnośnie I Komunii świętej w diecezji kieleckiej
28 marca 2020
Kanał na YouTube
28 marca 2020

Baranki wielkanocne do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św.

Baranki wielkanocne już do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii

W ramach wielkanocnego dzieła miłosierdzia do parafii diecezji kieleckiej zostało przekazanych ok. 25 tysięcy baranków z czekolady. Tradycyjnie baranki Caritas umieszcza się w wielkanocnym koszyku ze świątecznymi potrawami przynoszonymi do poświęcenia w Wielką Sobotę. Baranek wielkanocny jest symbolem paschalnej ofiary Chrystusa, Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Przypomina nam, że Chrystus jako Baranek Boży złożył za nas ofiarę na Krzyżu odnosząc zwycięstwo nad grzechem i śmiercią.  Ta prawda ma nas inspirować do do składania duchowych ofiar w naszym życiu.

 Baranki można nabywać w parafiach, a także w Biurze Caritas w Kielcach. Ofiary zebrane z tej akcji posłużą na prowadzenie dzieł miłosierdzia dla ubogich dzieci, szczególnie na dożywianie, organizację wypoczynku letniego i funkcjonowanie świetlic środowiskowych.