80 – ta rocznica pacyfikacji wsi Krajno

Ostatnie miejsca do Energylandii wyjazd w dniu 29.09.2023r
7 czerwca 2023

80 – ta rocznica pacyfikacji wsi Krajno

Dziś 4 czerwca 2023 roku podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, której przewodniczył ks. proboszcza Zbigniew Chajski upamiętniliśmy rocznicę pogromu wsi Krajno. W dniu 4 czerwca 1943 roku 28 ofiar zostało zamordowanych przez  hitlerowskich najeźdźców. W uroczystościach wzięli również udział parlamentarzyści Pan Piotr Wawrzyk – wiceminister spraw zagranicznych, senator Pan  Krzysztof Słoń, wice marszałek woj. świętokrzyskiego Pani Renata Janik oraz władze samorządowe, dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele wraz z uczniami oraz stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, chór Hosanna i bardzo licznie zgromadzeni wierni naszej parafii oraz goście. Pamięć o przeszłości to fundament naszej przyszłość.