Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą

Płaskorzeźba już w murach naszej świątyni
26 lipca 2019
Msza św. w kapliczce Krajno – południowa
26 sierpnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny częstochowskiej, o godz. 18.00 Msza św. w kapliczce w Krajnie Południowa; we wtorek – św. Moniki; w środę – św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła;, we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym będzie w niedzielę 1.09.2019 roku 20 minut przed każdą Mszą świętą. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego będzie w poniedziałek 2 września o godz. 8.00 rano, następnie o godzinie 9.00. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. Niedzielne dzieci na godz. 10.00, a młodzież na godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Przypominamy dzieciom klas III i młodzieży klas VIII, że wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wznawiamy bezpośrednie przygotowanie do I Komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. Do bezpośredniego przygotowania należy: niedzielna i świąteczna Msza św., dla młodzieży spowiedź
  w każdy pierwszy piątek miesiąca, udział w różańcu, roratach, Drogach Krzyżowych, Gorzkich żalach, na nabożeństwie majowym i czerwcowym oraz innych nabożeństwach liturgicznych.

 

 1. Informujemy naszych parafian, że tegoroczne dożynki parafialne odbędą się w naszym Kościele
  w niedzielę 8 września 2019 roku. Uroczyste dziękczynienie za plony i zbiory będzie na Mszy świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, strażaków, ministrantów i wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za tegoroczne plony.

 

 1. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych chłopców do służby przy ołtarzu podczas Mszy św. oraz nabożeństw. W środę ustalimy termin grilla dla ministrantów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. W tym tygodniu ruszą pracę przy wymianie dachów na bocznych pomieszczeniach przy kościele, a od 1 września prace związane z termomodernizacją. W duchu odpowiedzialności za naszą świątynię prosimy o Wasz dar serca na prace związane z konserwacją i instalacją ogrzewania naszego Kościoła. Rodzinom, które złożyły już ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Prasa katolicka do nabycia u ministrantów.

 

 1. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne we czwartek 29 sierpnia od godz. 10.00 do 16.00. Cytobus będzie dyżurował na parkingu przy naszym Kościele.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła: Teresie Mazurczak, Jolancie Krawczyk, Zofii Gregorczyk, Wiesławie Kuroś, Emilii Januchta, Małgorzacie Susło, Marcie Obarzanek, Małgorzacie Kalecie. Na sobotę prosimy kolejne 6 rodzin z Krajna Parcelii w stronę Szkoły Podstawowej.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Szkoda, że to ostatni tegorocznych wakacji.