Nowi ministranci w naszej parafii

Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania
8 maja 2018

Nowi ministranci w naszej parafii

Ksiądz Biskup Marian Florczyk podczas wizytacji kanonicznej na Mszy św. o godz. 10.00 przyjął do Liturgicznej Służby Ołtarza 23 nowych ministrantów:

1. Kózka Alan syn Tomasza i Zofii
  21. Zając Maksymilian, syn Łukasza i Marty
  22. Jaguś Bartłomiej, syn Marka i Czesławy
  23. Tofil Dariusz, syn Marcina i Renaty

Ekscelencjo. Czcigodny Księże Biskupie. W imieniu tych chłopców oraz ich rodziców proszę o dopuszczenie ich do służby liturgicznej ołtarza w naszej parafii  Chrystusa Króla
w Krajnie, o poświęcenie strojów liturgicznych oraz o udzielenie tym chłopcom błogosławieństwa Bożego.

Ks. Biskup: Czy są świadomi wielkiej godności ministranta i jego obowiązków?

ks. Michał: Księże Biskupie Ci oto kandydaci, przez szereg spotkań liturgicznych, prób, zbiórek i katechez zostali pouczeni o znaczeniu i roli ministranta oraz o odpowiedzialności jaka z tej posługi wynika.

Ks. Biskup: Kochani chłopcy. Po rocznym przygotowaniu, uznając wasze szczere pragnienie, dopuszczam was do pełnienia służby ministranta w zgromadzeniu liturgicznym. Będziecie mogli odtąd nosić świętą Księgę, a także krzyż – zwycięski sztandar naszej wiary, będziecie dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło. Przyjmijcie kołnierz na znak, że jesteście dopuszczeni do służby ministranta.

Ks Biskup.: Drodzy ministranci. Dla umocnienia waszej woli złóżcie przed całym zgromadzeniem swoje przyrzeczenia.

Ja…, * dziękując Chrystusowi Panu * za łaskę powołania ministranckiego, * przyrzekam święte czynności ministranta * wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie * na chwałę Bożą * i dla dobra wspólnoty parafialnej. *święty Dominiku Savio, módl się za nami. * Amen.

Po przyrzeczeniu ks. Biskup.

Módlmy się.

Boże racz zesłać Swoje † błogosławieństwo na te komże, które podczas liturgii będą nosić powołani przez Ciebie ministranci. Niech biały kolor tych szat przypomina im białą szatę chrztu, na którym zostali wezwani do naśladowania Chrystusa, Twojego Syna, oraz niech będzie znakiem życia w Jego lasce i nadziei zmartwychwstania. Przez Chrystusa Pana naszego.

Nowym ministrantom życzmy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.